Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3134
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rebelka rewelka

Środa, 20 stycznia 2010, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: jj
JELENIA GÓRA: Rebelka rewelka
Fot. Organizator
Po raz pierwszy jeleniogórzanie mieli okazje spotkać się z Jakubem Rebelką przed pięcioma laty, na zbiorowej wystawie „Czas na Komiks”. Teraz artysta pokaże nam swoje malarstwo „dojrzewające na płótnie, niedomknięte, a przez to podatne na skrajnie różne sposoby interpretacji”.

„Element chaosu” Rebelki to zdaniem kuratora wystawy Piotra Machłajewskiego, krzykliwy przykład malarskiego wielogłosu, ciągłego ruchu, nieustannego dopowiadania.

Urodzony w 1981 r. Rebelka jest już artystą znanym i uznanym. Malarz, grafik, rysownik komiksów, studiował na Akademii Multimedialnej i ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Teresy Myszkin). Najbardziej kojarzony jest z licznymi seriami malarskimi, freskami i muralami. Jest m.in. autorem fresków w Muzeum Powstania Warszawskiego (2007), w Teatrze Narodowym (wykonane w ramach Roku Herbertowskiego).

BWA Jelenia Góra, JAKUB REBELKA „ELEMENT CHAOSU” wystawa malarstwa, wernisaż odbędzie się w piątek 22 stycznia - godzina 18.00. Wystawa potrwa do końca lutego 2010 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group