Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5010
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Realizacja Galerii Sudeckiej – rozpoczęła się modernizacja hipermarketu

Wtorek, 29 stycznia 2013, 8:51
Aktualizacja: Sobota, 23 lutego 2013, 19:30
Autor: Echo/Red
Jelenia Góra: Realizacja Galerii Sudeckiej – rozpoczęła się modernizacja hipermarketu
Fot. Archiwum Inwestora
W Galerii Sudeckiej – pierwszym regionalnym centrum handlowo–rozrywkowym w Jeleniej Górze realizowanym przez Echo Investment – rozpoczęła się adaptacja powierzchni pod nowy hipermarket sieci Real.

- Prace związane z przygotowaniem powierzchni dla hipermarketu Real przebiegają zgodnie z planem. Trwa montaż kas, a także instalowanie regałów, chłodni i innych elementów wyposażenia. Prace zakończą się w marcu br. - mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.
W maju br. rozpoczną się prace związane z nową, dobudowywaną częścią galerii, która wraz z obecnym CH Echo stworzy Galerię Sudecką - pierwsze regionalne centrum handlowo-rozrywkowe w Jeleniej Górze.

Spółka Echo Investment posiada również decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą m.in. budowy ronda, które stanowić będzie centralny punkt układu komunikacyjnego tzw. obwodnicy miasta okalającej obiekt od strony zachodniej i północnej, łączącego się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia.
Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Podpisano już umowy m.in. z hipermarketem Real (12 000 mkw.), grupą LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay – łączna powierzchnia sklepów LPP to 3 500 mkw.) a także spółką Helios - w Galerii Sudeckiej powstanie 7-salowe kino tej sieci.

Przypomnijmy: Nowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 000 mkw. Powierzchnia handlowa to 30 000 mkw. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powstanie też nowy parking podziemny - łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group