Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3573
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Razem bezpieczniej w świątecznych klimatach

Niedziela, 22 listopada 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Razem bezpieczniej w świątecznych klimatach
Fot. rylit
Wczoraj w Ośrodku Szkoleniowo–Wypoczynkowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieplicach wychowankowie domów dziecka, ośrodków szkolno–wychowawczych, pogotowia opiekuńczego, świetlic środowiskowych, przygotowywały świąteczne wypieki. Był też pokaz funkcjonowania pasieki i produkcji świec woskowych, a także prezentacja podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zajęcia tego typu prowadzone są przez PCK już od kilku lat. Możliwe są do przeprowadzenia dzięki pomocy samorządu, wielu sponsorów indywidualnych oraz ludzi dobrej woli. Są wśród nich policjanci i strażnicy miejscy, którzy w działania edukacyjno-prewencyjne wkładają wiele serca.

Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji przeprowadziła z najmłodszymi w formie zabawy szkolenie o bezpieczeństwie w ich środowisku oraz podstawowych zasadach zachowania najmłodszych w sytuacjach zagrożenia. Grzegorz Rybarczyk mówił, jak należy bezpiecznie poruszać się na ulicy.

Dzięki „Pasiece Rodzinnej” państwa Dawidowiczów uczestnicy zabawy mogli zapoznać się z procesem podbierana miodu z uli, podstawowymi narzędziami i terminami pszczelarskimi oraz spróbować swoich sił w wykonywaniu świec woskowych. Ośrodek Szkolenia Kierowców „Gablota” sfinansował produkty do wypieków, Pasieka przygotowała wszystkie półprodukty a uczniowie klasy gastronomicznej z OHP w Mysłakowicach pomagali przy sprawnym przygotowaniu ozdób świątecznych.

W sprawnym przeprowadzeniu tych zajęć pomagali również wychowawcy ośrodków, rodzice oraz inni ludzie dobrej woli. Na następnych zajęciach w świetlicy PCK dzieciarnia zajmie się już przystrajaniem pomieszczeń i choinek własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group