Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2480
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratuszowa informacja za 90 tysięcy złotych

Czwartek, 6 grudnia 2007, 8:55
Aktualizacja: 18:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ratuszowa informacja za 90 tysięcy złotych
Prezydent miasta Marek Obrębalski zaproponuje jeleniogórzanom wieści z magistratu w innej formule.
Fot. Agnieszka Gierus
Tyle rocznie będzie kosztował periodyk, którego pierwszy numer ukaże się jeszcze w tym roku. Na jego łamach będzie można przeczytać, między innymi, informacje z prac prezydenta miasta, który chce dotrzeć do mieszkańców bez pośrednictwa innych mediów.

– Biuletyn informacyjny zawrze także to, co dotychczas jest publikowane w informatorze kulturalnym, również wydawanym przez miasto – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Całoroczny budżet nowego tytułu to 90 tysięcy złotych. Będzie to miesięcznik o nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy. Urzędnicy postanowili zmniejszyć w ten sposób lukę informacyjną, która powstaje między urzędem a mieszkańcami. Na sugestię, że takiemu kontaktowi powinny służyć właśnie media, dziennikarze usłyszeli, że forma proponowana przez urząd mediów nie wyklucza i jest potrzebna.

Dla porównania wydawany do tej pory informator kulturalny kosztuje podatników około 20 tysięcy złotych rocznie.

Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału informacji i promocji magistratu, dodała także, że prowadzone są prace nad doskonaleniem strony internetowej urzędu. – Chodzi o wdrażanie w system informacji wizualnej – wyjaśnia.
Na razie, mimo wiosennych zapowiedzi gruntownej przebudowy, witryna urzędu niewiele się zmieniła. Specjaliści nie oceniają jej zbyt wysoko. Nawet laik zauważy, że są lepsze strony urzędowe. Choćby czeskiego Jablonca nad Nisou, z którym Jelenia Góra zamierza podpisać umowę o współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group