Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7131
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ratuszowa informacja za 90 tysięcy złotych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2007, 8:55
Aktualizacja: 18:42
Autor: TEJO
Prezydent miasta Marek Obrębalski zaproponuje jeleniogórzanom wieści z magistratu w innej formule.
Fot. Agnieszka Gierus
Tyle rocznie będzie kosztował periodyk, którego pierwszy numer ukaże się jeszcze w tym roku. Na jego łamach będzie można przeczytać, między innymi, informacje z prac prezydenta miasta, który chce dotrzeć do mieszkańców bez pośrednictwa innych mediów.

– Biuletyn informacyjny zawrze także to, co dotychczas jest publikowane w informatorze kulturalnym, również wydawanym przez miasto – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Całoroczny budżet nowego tytułu to 90 tysięcy złotych. Będzie to miesięcznik o nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy. Urzędnicy postanowili zmniejszyć w ten sposób lukę informacyjną, która powstaje między urzędem a mieszkańcami. Na sugestię, że takiemu kontaktowi powinny służyć właśnie media, dziennikarze usłyszeli, że forma proponowana przez urząd mediów nie wyklucza i jest potrzebna.

Dla porównania wydawany do tej pory informator kulturalny kosztuje podatników około 20 tysięcy złotych rocznie.

Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału informacji i promocji magistratu, dodała także, że prowadzone są prace nad doskonaleniem strony internetowej urzędu. – Chodzi o wdrażanie w system informacji wizualnej – wyjaśnia.
Na razie, mimo wiosennych zapowiedzi gruntownej przebudowy, witryna urzędu niewiele się zmieniła. Specjaliści nie oceniają jej zbyt wysoko. Nawet laik zauważy, że są lepsze strony urzędowe. Choćby czeskiego Jablonca nad Nisou, z którym Jelenia Góra zamierza podpisać umowę o współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~ 6-12-2007 9:35
Nakład 10 tyś. na Jelenią Górę ? Potęga :) Pełna wiedza o sukcesach Prezydenta dotrze pod strzechy. Nie mogę się doczekać, kupię dwie takie gazetki i będę czytał dzieciom przed snem ;)
~xxx 6-12-2007 9:47
niech Obrebalski ze swojej pensji zasponsoruje to wydawnictwo wtedy bedzie mógł sobie wypisywać swoje rzekome sukcesy a jak to ma być z moich pieniędzy to nie życzę sobie takiego marnotrawstwa a za te 90 tys. proszę załatać parę dziur w jezdni np. koło lotniska
~.... 6-12-2007 9:55
<i> regulamin złamany </i>
~Zbyszek 6-12-2007 10:02
Bez komentarza....
~lala 6-12-2007 11:30
Po pierwsze ten biuletyn będzie bezpłatny-ludzie dostana go pocztą!a po drugie to fajnie że coś takiego się ukaże bo każdy będzie wiedział co się w mieście dzieje, jakie inicjatywy sa podejmowane i na co wydawane są pieniądze!!
~ 6-12-2007 11:34
Prezydent, zabierz ty się do roboty. Brudno wszędzie, cicho wszędzie, klapa twojego pupilka w teatrze, ech normalnie Jelenia Dzióra
~.... 6-12-2007 11:47
Łatwo wydawać nie swoje pieniądze na laurki o sobie. Z każdej wypowiedzi w prasie, radiu czy lokalnej TV aż wylewa się samozadowolenie. To nam wystarczy. Za więcej dziękujemy.
~socjolog 6-12-2007 12:10
I po co był ten konkurs na specjalistę PR?
~Zdumiony 6-12-2007 12:55
Pracownicy Urzędu! Zahamujcie tę fanfaronadę! Wystarczą bieżące informacje w lokalnych mediach! Teraz dopiero chłopaki nie będą nic robić, tylko studiować teksty przed ich opublikowaniem. Ponadto nie trzeba wiele czytać jak jest - wystarczy wyjść na ulicę, wystarczy porównać zapowiedzi przedwyborcze ze starconymi złudzeniami.Czy nikt nie ma wpływu? Czy nie mogą włączyć się szacowne gremia z PO, by korygować pomysły - także dla dobra tej partii?
~do lali 6-12-2007 13:25
Biuletyn będzie bezpłatny ale wcześniej wydane będą nasze, bo publiczne pieniądze. Mało obchodzą nas inicjatywy przelane tylko na papier. Każdy dostrzeże i doceni jeżeli rezultaty pracy będą widoczne i odczuwalne dla mieszkańców. Słuchałam niejednej wypowiedzi p. Prezydenta w radio, oglądałam w miejscowej TV, czytam w gazetach więć jest możliwość przekazania wszelakich informacji i to w sposób bardziej dostepny dla wszystkich mieszkańców. Jak napisano o 11,47 to nam wystarczy. Za więcej dziękujemy. Jeżeli laurki o sobie to za własne pieniadze!!!!!!
~mk 6-12-2007 13:56
kiedy w poprzedniej kadencji, Prezydent Kusiak wydał bezpłatną mapę z zaznaczonymi inwestycjami (planowanymi i wykonanymi), której koszty były dużo niższe, chryja była wielka i każdy, także ówczesny radny J.łuzniak twierdził, że powinien za to zapłacić z własnej kieszeni ewentualnie z kasy partyjnej; minął rok i Obrębalski, w tej materii, pobił Kusiaka na głowę; GENIUSZ!!!
~j23 6-12-2007 13:59
A nie można by było zrobic stronki na której mieszkańcy mieliby kontakt z władzą np.radą miasta.W tej chwili nie ma takiej mozliwości a ludzie maja mnóstwo pretensji i uwag oraz sugesti co mozna zmienic i poprawić sytuacje w naszym mieście.
~Rozczarowany 6-12-2007 14:02
Po co wydawać tyle pieniędzy na papier, nie lepiej spotkać się z obywatelem ,ale Prezydent boi się ludzi- dziwne to, tym bardziej że przecież był tyle lat wykładowcą?. Panie prezydencje, wychodzi pan z założenia ,że papier przyjmie wszystko - my nie gryziemy ani kopiemy!!! Ma pan do dyspozycji i Jelonkę i Nowiny .Te pieniądze naprawdę można wydać np: inwestując w zwiększeniu zatrudnienia stróży prawa-policji, a nie straży miejskiej. I bezpieczeństwo na naszych ulicach by się poprawiło.Prasówki mamy dość, chcemy konkretów!!!
~mireks 6-12-2007 14:06
a prasa od czego?
~Lolo 6-12-2007 14:09
Jestem wzruszony,że nareszcie bedzie można poznać rozliczne sukcesy Pana Prezydenta.Dotychczas jego informacje dotyczyły głównie,kogo powitał, z kim się spotkał, co podano,gdzie zaszczycił, w czym uczestniczył, jak należy i co trzeba, co będzie o ile będzie - teraz nareszcie dostaniemy pełną,profesjonalną informację,jak jest dobrze. W tej sytuacji należy zamknąć niezbyt spolegliwą "Jelonkę i "Nowiny" - chyba ze się podporządkują i będą nareszcie pisać,jak trza!!!
~vaclavak 6-12-2007 14:27
dobry pomysł. co do kosztu to zależy od tego co za te 90 tyś będzie
~mireks 6-12-2007 15:05
ale jaki sens ma to przedsięwzięcie? Przecież lokalna prasa ma znacznie większy zasięg?
~Teo 6-12-2007 15:31
Może trzeba pomyśleć o zmianie Prezydenta!!!/ Choć jest on pupilkiem pana Schetyny, a ten "dziś dużo może"- oczywiście nie dla Jeleniej Góry./ Działacze PO nie bądźcie tchórzami !!! Jeśli się nie nadaje to trzeba go zmienić.Nie ma co liczyć ,że przez te kilka lat się obłowicie i z Jeleniej wyjedziecie.Nam zostaną tylko marzenia.Ja już Wami się rozczarowałem ,ale może powalczycie teraz o mieszkańców/nie tuż przed nowymi wyborami/ .Pan Prezydent,co raz zaskakuje głupimi pomysłami - źle wydane pieniądze .Lepiej niech wróci do profesury.Zmienić prezydenta i to od zaraz!!!.
~jelgór 6-12-2007 15:35
Na to powinna być kasa z Unii, a nie nasza własna. To trochę marnotrastwo.
~Pion 6-12-2007 16:06
Czy będzie konkurs na redaktora naczelnego? Zgłaszam się pierwszy. W ramach promocji opracuje za darmo artykuły. Już zdradzam ich tytuły: 1. Ekspresowe tempo budowy Fokus Pokus. 2. Aqua park tuż tuż. 3. Jelenia Góra bazą dla drużyny piłkarskiej Euro 2012. 4. Szybciej pojedziemy pociągiem do Wrocławia. 5. Airbus 380 będzie lądował w Jeleniej Górze. 6. Mniej psich kup na ulicach Jeleniej Góry. 7. Strefa ekonomiczna w Jeleniej Górze już w 2015 roku. Oczekuje dalszych propozycji tematów.
~redaktor 6-12-2007 16:19
Gratuluję p.Obrębalskiemu i Łużniakowi odwagi, polegającej na nieliczeniu się z tzw. publicznym groszem.W poprzedniej kadencji też były takie pomysły,ale Kusiak stanowczo je odrzucał. W rezultacie skończyło się na 'Wiadomościach Samorządowych" na łamach "Nowin Jeleniogórskich".Chyba że wtedy nie było tylu sukcesów,co teraz i jedna strona "Nowin" wystarczyła.Jeśli tak,to przepraszam. Z niecierpliwością czekam na to wydawnictwo i już dziś odkładam na bok wszystkie czytane aktualnie teksty.Notabene rodzi się pytanie,jak to możliwe,że czołowy krytyk takich tekstów w minionej kadencji, dziś - jako wiceprezydent jest współautorem pomysłu na to epokowe wydawnictwo...
~do 06-12-2007 14:27 | ~vaclavak | 6-12-2007 17:31
sam sobie zaprzeczasz, mówisz, że dobry pomysł, po czym gdybasz co za te 90 tys. zł będzie... A mi to przypomina działania J. Kusiaka, który tuż przed referendum gminnym w 2000 roku zaczął publikować w NJ "Wiadomości samorządowe". Czyżby dr Obrębalski obawiał się wotum nieufności ze strony mieszkańców?
~Obserwaator !! 6-12-2007 19:23
Ostatni ,,Informator Kulturalny" ukazał się we wrześniu (niech żyje Wydział Promocji U.Miasta J.G ) Panowie zaoszczędzili w ten sposób trochę kasy A przecięż w BUDRZECIE mieli zapisane- Promocja J.G.PROPOZYCJA-za zaoszczędzone pieniążki mieszkańcy proszą odoświetlenie przejścia dla pieszych przy PLUS-ie na ul.Wolności ( róg Mickikiewicza ) Po ostatnhim śmiertelnym potrąceniu po zmroku pieszego (04.12 ) ŻĄDAMY na przejściu takich samych mocnych świateł jak przy Sądzie.P.MARKU do dzieła a napepwno wtedy BĘDZIEMY wdzięczni za troskę o nasze bezpieczeńswtwo.
~ma....ka 6-12-2007 20:40
Interesujące... Przeczytamy o podwyżkach np. za wodę? Nowych komputerach dla pracowników Urzędu? MIeszkaniach przerobionych na lokale usługowe? (przecież trzeba na czymś zarobić by załatać tą dziurę-90tyś.) Kultura? Urzednicy w teatrze w godz. pracy... Bardzo proszę Pana Prezydenta by rozważył poświęcenie jednej strony tej bardzo pomysłowej gazetki na dziennik obecności Pań i Panów Radnych w pracy, bardziej szczegółowo podał informacje o ich pracy, podsumował Ich zasługi i porażki, chyba mamy prawo o tym wiedzieć?? Aha, może tak jakiś parking dla interesantów Urzędów przy ul. Sudeckiej i Ptasiej bo "wypasione bryki" pracowników zajmują ten obecny?? Auta przy ul. Ptasiej parkowane są na chodnikach tak, że nie można wejść do domu nie wspomnę że czasami nawet auto przez sam środek nie możwe przejechać. ps. A z tej góry kartonów po super ekstra monitorach LCD i innych częściach do komputerów mogliście jakieś ognisko zorganizować może ktoś bezdomny by się ogrzał a nie w/w ulicę zaśmiecać (bo w śmietnikach się nie mieściło). Szkoda gadać...
~T-tryk 6-12-2007 21:51
Nawet jak 100% jelenoiogórzan , będzie przeciw temu głupiemu i kosztownemu pomysłowi , to i tak Obrembalski zrobi co chce bo olewa nas mieszkańców ,bo jeszcze mu 3 lata zostalo. I wszyscy mu skoczcie - ludki.
~mk 6-12-2007 22:13
do ceny informatora dodajmy jeszcze koszt nowoutworzonych stanowisk ds "promocji prezydenta" redagujących wydawnictwo i czas połowy pracowników urzędu , którzy będą przygotowywać materiały i dane (budżet wytrzyma)
~powodzianin 6-12-2007 22:18
a kiedy bedzie pogłebiona rzeka Kamienna na odcinku Osiedla Orle do mostku Zjednoczenia Narodowego
~SPRAWIEDLIWY 7-12-2007 1:04
<i> regulamin złamany </i>
~Hava Nagila 7-12-2007 3:31
A jakby kupic taki -wykrywacz klamstw -wlasnie zamieszczam dane nizej -pewnie by pomoglo bardziej miastu jak jakas chora inicjatywa. Kosztuje tylko $2195 .oo na www.eBay.com mozna kupic . A co to jest ? What it is: CCS VSA-15 Portable Lie Detector/Voice Stress a...lyzer In Briefcase With Manual And Accessories The VSA 15 is an electronic Voice Stress a...lyzer. What it does: It measures the human voice for stress, helping to indicate if a person is lying or telling the truth. How it works: The VSA 15 has 2 methods of testing for Truth. Overt & Covert test examinations. Overt Testing During an interview or interrogation, a person (examiner) will ask the suspect (person being questioned) to answer questions. The examiner will use the VSA 15 to measure "true" answers to questions, establishing a baseline of truth values. The examiner then can use the VSA 15 to take readings on the answers of other questions that may or may not be true. After reviewing the measured results, the examiner can determine the similar or different truth values, indicating truth or lies. Covert Testing The VSA 15 can test over a phone line without the subject actually knowing, thanks to a voice processor fed directly into a built-in recorder. This processor will transfer the voice tones, and the recorder will then be able to reply the answers into the a...lyzer for truth verification. WIRED: Consumer-friendly version of the National Institute of Justice-approved VSA 2000. The simple numerical readout clearly displays level of stress in target's voice. Phone input allows covert operation. HAVA NAGILA -exMossad
~jola 7-12-2007 11:21
Boże skąd tyle w Was agresji i niezadowolenia??W tym informatorze będą również wiadomości na temat różnych imprez kulturalnych w miescie i na temat tego co sie w nim robi!!wtedy będziecie wiedzieli szczegółowo na co wydaje się pieniądze miasta, a także dowiecie się wcześniej o różnych imprezach kulturalnych i nie będziecie później mogli powiedzieć, że jak zwykle o niczym mieszkańcy nie wiedzieli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ciągle narzekacie a nie potraficie się cieszyć ze podstrefy Specjalnej Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej, lodowiska czy pozyskanych pieniędzy na obwodnicę??SZKODA MI OSÓB KTÓRE NIE MAJĄ W SOBIE RADOŚCI ŻYCIA!!!
~do joli 7-12-2007 14:39
gratuluję dobrego samopoczucia i radości. Widać że to ta sama ekipa i sposób lekkiego postrzegania finansów publicznych
~maja 7-12-2007 17:43
KOLEJNE MARNOTRASTWO PUBLICZNYCH PIENIĘDZY! Dlaczego tych pieniędzy nie przeznaczyć na doraźną pomoc dla biiednych rodzin, nie mających pieniędzy na żywnośc i i opał? Dlaczego nie wspomóc domu dziecka? Dlaczego nie wyposażyć szkół w niezbędne sprzęty? Dlaczego nie zainwestować w potrzebne wszystkim inwestycje infrastrukturalne? Dlaczego........? Wstyd, mi za bezmyślność władz i sponiewierzanie naszych ciężko zapracowanych pieniędzy na kolejną propagandę sukcesu Pana O! Wkrótce was rozliczymy!
~Kamila 7-12-2007 17:44
<i> regulamin złamany </i>
~Kamila 8-12-2007 9:16
<i> regulamin złamany </i>
~do Joli 8-12-2007 9:28
"będziecie wiedzieli szczegółowo na co wydaje się pieniądze miasta" Już wiemy na bzdurne gazetki promujące władzę! Nakład 10.000 czyli co ósmy mieszkaniec naszego miasta ędzie miał tą makulaturę na w skrzynce, na wycieraczce itd.Pan dr wie, że LEPIEJ MYDLIĆ OCZY w końcu papier wszystko przyjmie!. Niestety ze zmatrerializowaniem pobożnych życzeń jakoś mu nie wychodzi!
~Halina 10-12-2007 11:55
Może to i dobrze - wzorem Karpacza - będą wydawane biuletyny informacyjne. Może - wzorem Karpacza - i w Jeleniej Górze uda się zdobyć solidnego inwestora, bo póki co to nie za bardzo widzimy postępy Nowej Władzy. Nie mówiąc już o tym, że przykładowo mieszkańcy Sobieszowa od 2 miesięcy nie mogą doczekać sie odpowiedzi na pisma kierowane do Prezydenta Miasta Pana Marka Obrębalskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group