Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7137
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratunek z powietrza

Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ratunek z powietrza
Fot. goral
Na terenie przylegającym do Szpitala Wojewódzkiego po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac powstało lądowisko dla helikopterów.

Dzięki temu placówka będzie mogła przyjmować pacjentów drogą lotniczą. Jest to szczególnie ważne w przypadku poszkodowanych, którzy ciężkich urazów doznają w górach.
Wcześniej byli transportowani aż do Wrocławia lub do szpitali w Czechach, co zajmowało ponad 40 minut. Teraz pomoc otrzymają po kilku minutach.

Lądowisko kosztowało szpital 60 tysięcy złotych. Dzięki niemu szpital zyskał wyższą kategorię w dofinansowaniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zdaniem dyrekcji, inwestycja szybko się przez to zwróci. Poprawi się także skuteczność i szybkość działania.

Lądowisko bardzo dobrze widziane jest z lotu ptaka. Oznaczone zostało sporym czerwonym krzyżem z literką H. Postarał się o to Aeroklub Jeleniogórski. W nocy palą się tam specjalne reflektory.

Bolączką pozostaje nadal brak śmigłowca dla jeleniogórskich służb ratowniczych. Najbliższy znajduje się w Czechach. To z jego pomocy korzystają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w przypadkach wymagających szybkiej, lotniczej interwencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group