Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratunek przed zejściem na dno

Środa, 3 marca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ratunek przed zejściem na dno
Fot. TEJO
W minionym tygodniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej złożył wniosek na kontynuację programu „Postaw na siebie”. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, wzorem poprzedniego roku ponad setka osób korzystających z pomocy MOPS weźmie udział w szkoleniach m.in. na prawo jazdy, kucharza, obsługę wózków widłowych czy komputera.

W roku 2009 na program „Postaw na siebie” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał około 1,2 mln zł. W tym roku termin złożenia wniosków upłynął w miniony piątek (28 II), a wnioskowana kwota przez jeleniogórski MOPS to ponad milion złotych.

– Mamy nadzieję, że podobnie jak w minionym roku nasz wniosek przejdzie pozytywną ocenę, dzięki czemu osoby najbardziej potrzebujące będą mogły skorzystać z tej formy pomocy – mówi Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze.

Rok temu dzięki tym pieniądzom doszkoliliśmy ponad 170 osób, mieszkańców Jeleniej Góry, w tym również niepełnosprawnych, którym groziło wykluczenie społeczne. Jest to trzeci co do wielkości program operacyjny realizowany przez ośrodki pomocy społecznej w województwie dolnośląskim

Osoby objęte programem biorą udział w różnego typu kursach, mogą też korzystać z doradztwa prawnego, pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Pieniądze z projektu umożliwiły też doposażenie Klubu Integracji Społecznej, gdzie były prowadzące zajęcia z dziećmi osób korzystających z projektu. Decyzja dotycząca oceny wniosku ma się pojawić za około miesiąc. Kursy ruszą po podpisaniu umowy MOPS-u z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
213
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group