Środa, 24 czerwca
20°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Ratunek przed zejściem na dno

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

W minionym tygodniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej złożył wniosek na kontynuację programu „Postaw na siebie”. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, wzorem poprzedniego roku ponad setka osób korzystających z pomocy MOPS weźmie udział w szkoleniach m.in. na prawo jazdy, kucharza, obsługę wózków widłowych czy komputera.

reklamy
reklamy

W roku 2009 na program „Postaw na siebie” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał około 1,2 mln zł. W tym roku termin złożenia wniosków upłynął w miniony piątek (28 II), a wnioskowana kwota przez jeleniogórski MOPS to ponad milion złotych.

– Mamy nadzieję, że podobnie jak w minionym roku nasz wniosek przejdzie pozytywną ocenę, dzięki czemu osoby najbardziej potrzebujące będą mogły skorzystać z tej formy pomocy – mówi Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze.

Rok temu dzięki tym pieniądzom doszkoliliśmy ponad 170 osób, mieszkańców Jeleniej Góry, w tym również niepełnosprawnych, którym groziło wykluczenie społeczne. Jest to trzeci co do wielkości program operacyjny realizowany przez ośrodki pomocy społecznej w województwie dolnośląskim

Osoby objęte programem biorą udział w różnego typu kursach, mogą też korzystać z doradztwa prawnego, pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Pieniądze z projektu umożliwiły też doposażenie Klubu Integracji Społecznej, gdzie były prowadzące zajęcia z dziećmi osób korzystających z projektu. Decyzja dotycząca oceny wniosku ma się pojawić za około miesiąc. Kursy ruszą po podpisaniu umowy MOPS-u z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka