Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5387
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratujmy dzieciom wzrok – po raz dziesiąty!

Sobota, 14 lipca 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ratujmy dzieciom wzrok – po raz dziesiąty!
Fot. Archiwum
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego już po raz dziesiąty w Jeleniej Górze organizowany będzie program „Ratujmy dzieciom wzrok”, dzięki któremu jeleniogórscy uczniowie skorzystają z bezpłatnego badania okulistycznego, które sfinansuje miasto. Spółka JZO funduje soczewki, a dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej Rotary Club refunduje koszty opraw okularowych.

Program profilaktyki i korekcji wzroku „Ratujmy dzieciom wzrok” realizowany jest w Jeleniej Górze od 2003 roku. Największy nacisk kładzie on na profilaktykę w zakresie widzenia, badania przesiewowego uczniów oraz zapewnienia dzieciom prawidłowej korekcji wzroku.
- Program jest niepowtarzalny ponieważ gwarantuje kompleksową pomoc, od diagnozy okulistycznej po zaopatrzenie dzieci w najlepszej jakości okulary – mówi Bogumiła Zbyszyńska, specjalista ds. polityki informacyjnej Jeleniogórskich Zakładach Optycznych, organizatora akcji.

Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry podkreśla jednak, że niepokojące w realizacji tego programu są fakty, że badania potwierdzają rosnącą ilość dzieci z wadami wzroku (w ub. roku szkolnym stwierdzono wady wzroku u prawie 22% dzieci, wystawiono 164 recepty), a tylko połowa z nich zgłosiła się po odbiór okularów korekcyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group