Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7605
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratujcie maluchy przed szkołą

Sobota, 30 sierpnia 2008, 7:58
Aktualizacja: Niedziela, 31 sierpnia 2008, 7:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ratujcie maluchy przed szkołą
Fot. TEJO
Z takim apelem wyszła dwójka rodziców z Mazowsza. Na stronie internetowej „Ratuj maluchy” protestują i zbierają podpisy przeciw reformie , która zakłada obniżenie wieku obowiązku szkolnego do sześciu lat. Pod protestem podpisało się już setki osób, w tym również około 50 jeleniogórzan.

Twórcy strony internetowej „Ratuj maluchy” protestują przeciwko planowanym zmianom obniżenia wieku szkolnego do sześciu lat, które w życie miałoby wejść od przyszłego roku szkolnego. Tomek i Karolina, którzy założyli stronę, uważają, że posadzenie sześciolatków w ławkach jest zabraniem im dzieciństwa i może przynieść więcej złego niż dobrego. Co więcej przekonują, że polskie szkoły i nauczyciele nie są na takie zmiany przygotowani. Internetowy protest podpisało już kilkaset osób, w tym również jeleniogórscy nauczyciele i rodzice.

- Ja też uważam, że stanowczo za wcześnie jest wysyłać sześciolatki do szkoły – powiedziała Alicja Karaś z Jeleniej Góry, matka sześciolatka. Mój syn jest jeszcze stanowczo za mały by przyjąć na siebie szkolne obowiązki, nie mówiąc już o ciężkim plecaku, jaki będzie musiał targać do szkoły.

Twórcy strony przekonują również, że pomysł dzięki któremu przez pierwsze dwa, trzy lata rodzice będą mogli złożyć wniosek o odroczenie obowiązku szkolnego, o ile uznają, że ich dziecko nie dorosło jeszcze do szkoły jest czystą fikcją. - Samorządy, np. na warszawskim Mokotowie, już teraz likwidują zerówki przedszkolne i przenoszą je do szkół. Reforma nasili ten proces - czytamy.

Czy twórcom strony uda sie zebrać wystarczająco dużo podpisów, by Ministerstwo Edukacji wzięło protest pod uwagę?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group