Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7760
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratują wzrok dzieciom

Piątek, 12 października 2018, 6:32
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ratują wzrok dzieciom
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca Miasta Jeleniej Góry, Rotary Clubu Jelenia Góra oraz Jeleniogórskich Zakładów Optycznych po raz kolejny pomoże wielu dzieciom. Przed nami XVI edycja akcji "Ratujmy wzrok dzieciom" – spotkanie organizacyjne odbyło się w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej.
- To już nie jest akcja, lecz program trwający 16 lat. W tym czasie przebadano blisko 40 tysięcy dzieci i ze smutkiem można stwierdzić, że u blisko 30 procent dzieci stwierdzono różnego rodzaju wady wzroku - powiedział Wojciech Chadży, prezydent Rotary Club Jelenia Góra.

Badania wzroku refunduje Miasto Jelenia Góra, rotarianie fundują oprawki, a JZO soczewki. Akcja obejmuje uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, a do niedawna badania były powtarzane w klasach pierwszych gimnazjum. Teraz będą to klasy pierwsze oraz siódme jeleniogórskich szkół podstawowych. "Ratujmy wzrok dzieciom" prowadzona jest również w Kowarach, a zainteresowanie współpracą mają też zgłaszać inne gminy powiatu jeleniogórskiego. W skali Polski były próby rozszerzenia akcji, ale jak mówi Prezydent RCJG, obecnie prowadzona jest także w Zgierzu.

- Moi uczniowie korzystają z tej akcji od wielu lat i cieszymy się, że w tym roku również możemy wziąć udział - powiedziała Beata Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze.

Jak przyznają dyrektorki, w czasach gdy dzieci spędzają wiele czasu przy smartfonach, komputerach itp., wady wzroku występują coraz częściej i to ważna akcja.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
44
Tak, to odpowiedzialna praca
14%
Dostają trochę za dużo
23%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group