Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9665
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratownicy pomogli w barze

Poniedziałek, 10 marca 2008, 15:12
Aktualizacja: 16:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ratownicy pomogli w barze
Fot. TEJO
Pogotowie ratunkowe i straż miejska interweniowały w poniedziałek w jednym z lokali przy placu Ratuszowym, gdzie około południa zasłabła kobieta. Odwiózł ją do domu radiowóz SM.

– Strażnicy wezwali pogotowie po otrzymaniu sygnału od obsługi baru, że kobiecie coś się stało – poinformował Jacek Winiarski, zastępca komendanta straży miejskiej. Po pogotowie zadzwonili też klienci. Ratownicy pomogli jeleniogórzance, ale nie była w stanie wrócić do domu o własnych siłach.

Lekarz zdecydował jednak, że nie musi jej odwozić ambulans. – Wydał zaświadczenie, że pani może skorzystać z pomocy naszego radiowozu, co też uczyniła – dodał Jacek Winiarski.

Straż miejska często świadczy tego typu „usługi” dla mieszkańców. Głównie chorych, ale i po spożyciu alkoholu. – Nie możemy zostawić pijanego człowieka na ulicy, aby nie stwarzał zagrożenia dla siebie i innych. Dlatego, jeśli jest on komunikatywny, odwozimy go pod wskazany adres. Jeśli nie – trafia na oddział ratunkowy szpitala – usłyszeliśmy w straży miejskiej.

Za tego rodzaju przewozy „poszkodowani” nie płacą. Nie ma nawet przepisów, które pozwoliłyby na egzekucję należności. Wątpliwości budzi zwłaszcza przewóz osób pijanych, które wprowadziły się w ten stan na własne życzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group