Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6253
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ratownicy medyczni będą dalej pracować

Czwartek, 1 lipca 2021, 10:51
Aktualizacja: 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ratownicy medyczni będą dalej pracować
Fot. Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze
Protest ratowników medycznych odbył się wczoraj (30.06) w miastach wojewódzkich. Pod siedzibę Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu zjechali przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, z których połowa załogi groziła niepodpisaniem nowych umów, jeśli miałyby być na gorszych warunkach, niż dotychczas. Jest jednak wstępne porozumienie.
Problem jest w tym, że jesteśmy traktowani niepoważnie. Nie wiemy na czym stoimy - nie są nam gwarantowane zarobki z umowy, która obowiązuje do końca czerwca - informowali niespełna tydzień temu jeleniogórscy ratownicy.

W przypadku umów cywilno-prawnych, ratownicy mieli stracić ok. 25 procent z dotychczasowego wynagrodzenia. Podczas spotkania jeleniogórskich ratowników, 75 osób zdecydowało, że nie podpiszą nowych umów na proponowanych - gorszych warunkach i od 1 lipca nie podejmą pracy. To byłaby połowa ratowników jeleniogórskiego pogotowia.

Domagamy się normalnego traktowania, uznania naszego zawodu jako ratownik medyczny, a nie "inny zawód medyczny" i stawek jak do tej pory - mówiła podczas niedawnej konferencji prasowej jedna z ratowniczek, reprezentująca związek zawodowy. - Czujemy się upokorzeni, poniżeni - dodała.

Jak się okazało, jest szansa na porozumienie.

Nasza załoga wraz z dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze zapewnia ciągłość świadczenia systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego od 1 lipca br. - poinformowali ratownicy. - Podstawę naszej wspólnej decyzji stanowi gwarancja Ministerstwo Zdrowia, że środki przeznaczone na kontynuację wypłaty wynagrodzeń w kwotach nie niższych niż na dzień 30 czerwca 2021 r. są zabezpieczone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - dodano.

Twoja reakcja na artykuł?

21
51%
Cieszy
9
22%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
8
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group