Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3947
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratowanie estakady

Poniedziałek, 19 maja 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Ratowanie estakady
Fot. ROB
Jeszcze ponad miesiąc potrwa udręka kierowców, przejeżdżających estakadą przy ul. Jana Pawła II. Tyle pozostało do zakończenia remontu.

Zablokowany jest pas ruchu dla jadących od strony Wrocławia w kierunku skrzyżowania z ul. Grunwaldzką. – Ledwo zaczęła się wiosna, a już stanęły barykady – denerwują się kierowcy. – Przecież asfalt był już wymieniony, a robotnicy pracują tylko przy chodniku. Dlaczego w takim razie wyłączono z ruchu cały pas jezdni?

– Te prace są konieczne, to kontynuacja ubiegłorocznego remontu – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Wtedy robotnicy zdążyli z wymianą nawierzchni jezdni i remontem chodnika po jednej stronie. Pozostałe prace zostawiono na wiosnę tego roku.

Ponadto okazało się, że chodnik nie jest szczelny i woda dostaje się do słupów podtrzymujących konstrukcję. To może spowodować nawet zawalenie się estakady. Dlatego też chodnik jest pokrywany warstwą betonu i specjalnej żywicy, która uszczelnia trakt. – Musimy zabezpieczyć go, by nie doszło do nieszczęścia – tłumaczy Jerzy Bigus. Wykonawca zajął cały pas ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o to, by robotnikom nic się nie stało, by odpryśnięte kawałki zrywanego betonu nie trafiały w przejeżdżające auta.

Miasto na remont estakady otrzymało 2 miliony złotych z Ministerstwa Transportu. Było to pod koniec ubiegłego roku. Drugie tyle dołożono z budżetu Jeleniej Góry.
Wykonawca ma czas na naprawienie estakady do końca czerwca. – Wszystko wskazuje na to, że prace skończą się znacznie wcześniej, czyli najpóźniej w połowie czerwca – przewiduje Jerzy Bigus.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group