Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2702
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ratowali ofiary masowych wypadków. Szkoleniowo (foto)

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 11:41
Aktualizacja: 11:51
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Ratowali ofiary masowych wypadków. Szkoleniowo (foto)
Fot. KM PSP w Jeleniej Górze
Ponad 150 osób, w tym około 90 strażaków, funkcjonariuszy policji, grup interwencyjnych służb więziennych, goprowców, pracowników ochrony i firm farmaceutycznych, a także 22 dowódców i 40 instruktorów doskonaliło swoje umiejętności podczas XXI Manewrów Ratownictwa Medycznego, które zakończyły się w piątek (03.06). Organizatorem szkoleń pod kryptonimem „Wypoczynek” była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jak co roku uczestnicy manewrów odbyli trzy dni szkoleń w różnych miejscach.

- Wykład teoretyczny o działaniach w zdarzeniach z dużą liczbą poszkodowanych poprowadził komendant powiatowy straży pożarnej z Zawiercia, który był dowódcą podczas katastrofy kolejowej pod Szczekocinami – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

– Następnie uczestnicy przeszli szkolenie nocne w okolicach Borowic, a po nim szkolenia dzienne m.in. w Kowarach – dodaje instruktor z ramienia organizatorów.

W piątek (3.06), w okolicach Kowar i w Ściegnach, doskonalono umiejętności ratowania życia ofiar pożaru z dużą liczbą poszkodowanych, a także wypadku komunikacyjnego i ataku terrorystycznego. – Były też przypadki postrzału, ukąszenia żmii oraz najbardziej spektakularne – amputacja kończyn podczas prac leśnych – wymienia Andrzej Ciosk. – Pozorantami tych zdarzeń byli uczniowie szkoły z Wałbrzycha i jeleniogórskiego „Mechanika” oraz dwie osoby niepełnosprawne, które naprawdę nie mają nóg: strażak z Kątów Wrocławskich Sławomir Wilczyński i Danuta Bujok, reprezentantka Polski w siatkówce na siedząco – dodaje A. Ciosk.

Cel manewrów jest niezmienny od lat. - to doskonalenie pierwszej pomocy w realnych sytuacjach – podsumowuje oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group