Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4256
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Raper Tede w Jeleniej Górze z nową płytą

Czwartek, 23 maja 2013, 7:08
Aktualizacja: 7:10
Autor: Mea
Jelenia Góra: Raper Tede w Jeleniej Górze z nową płytą
Fot. Organizator
Koncert jednego z najlepszych polskich raperów Jacka Granieckiego zwanego Tede odbędzie się już w ten piątek (24.05.) o godz. 20.30 w Orient Expressie. Będzie on promował swój najnowszy album „Elliminati”. Bilet kosztuje 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.

„Elliminati” to dziesiąty album solowy rapera, który składa się z dwóch płyt z m.in. utworami: „Fajnie żyć”, „Biały murzyn” czy też „Szklane domy”. Wydawnictwo ukazało się 22 marca 2013 roku nakładem należącej do rapera oficyny Wielkie Joł. W ramach promocji do pochodzących z płyty utworów „Xenon”, „Charlie S”, „Mainstream”, „Nie banglasz” oraz „Tak się robi REMIX” zostały zrealizowane teledyski. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada, podobnie jak przy kilku poprzednich płytach, wyjątkowo utalentowany kompozytor oraz realizator dźwięku o pseudonimie Sir Michu. Na płycie pojawili się między innymi VNM, Sitek, Diox i Setka. Album już po pięciu dniach od wydania otrzymał status złotej płyty.

Tede nagrywał wcześniej ze znaną grupą Trzyha, przekształconą później w Warszafski Deszcz. Współtworzył także zespoły: Bezele, Dabl Blast, Eurobiznes, Gib Gibon Skład, GTW, Jama Zła i Mop Skład. Od 2001 roku prowadzi karierę solową, a jedną z bardziej znanych płyt była pierwsza solówka „S.P.O.R.T.”. Natomiast od 2003 roku występuje również pod pseudonimem DJ Buhh. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: DJ 600V, Numerem Raz, duetem Paresłów, Natalią Kukulską, Waldemarem Kastą, DonGURALesko, Abradabem, O.S.T.R., Sokołem, Pono, grupą Sistars, WSZ & CNE i zespołem Smagalaz. W 2011 roku został sklasyfikowany na trzecim miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group