Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6069
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Jelenia Góra: Ranił nożem dwie osoby, bo jest niepoczytalny. Trafi na oddział zamknięty?

Niedziela, 3 marca 2013, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko 59–letniemu mieszkańcowi Lubania Zbigniewowi B,. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa kobiety.

Mężczyźnie zarzucono, że w nocy z 27 na 28 listopada 2012 roku w Lubawce chciał zabić Bożenę B., zadając jej ciosy nożem w okolice klatki piersiowej i w brzuch. Kobieta przeżyła dzięki skutecznej obronie jej ojca, który też został raniony nożem.

- Wobec zaistnienia wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego, w toku prowadzonego śledztwa powołano biegłych lekarzy psychiatrów. Z uzyskanej opinii wynika, iż Zbigniew B. miał całkowicie zniesioną zdolność rozumienia znaczenia zarzucanych mu czynów i pokierowania swoim postępowaniem. Jednocześnie biegli uznali, że pozostawienie mężczyzny na wolności stwarza groźbę niebezpieczeństwa ponownego popełnienia przez niego czynu zabronionego – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

W tej sytuacji prokurator, zgodnie z przepisami polskiej procedury karnej, wystąpił do sądu z wnioskiem o umorzenie prowadzonego przeciwko Zbigniewowi B. postępowania i umieszczenia go w zamkniętym zakładzie leczniczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group