Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6759
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Randez–vous z komputerem dla seniorów

Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:28
Autor: Ł–M
Jelenia Góra: Randez–vous z komputerem dla seniorów
Fot. Użyczone/KSON
Karkonoska Akademia Aktywnych Seniorów od trzech lat integruje środowisko seniorów Kotliny Jeleniogórskiej. W sierpniu ruszył projekt pod nazwą „Komputerowe randez– vous”, który polega m.in. na nauce sprawnej obsługi komputera.

Kursy prowadzone będą w sali komputerowej KSON-u od 1 września do końca roku. Przewidziano również stanowiska komputerowe dla osób słabowidzących.

- Zachęcamy Seniorów do ćwiczenia umysłu tj. uczenia się przez całe życie. Czterdziestoosobowa grupa „60+” zakwalifikowanych do udziału w programie podzielona została na dwa zespoły: dla poczatkujących i dla zaawansowanych. Tradycją jest, że tego rodzaju kursy poprzedzone są warsztatami motywująco – integracyjnymi z elementami psychologii. Takie 3-dniowe spotkanie odbyło się w Świeradowie Zdroju – mówi Leszek Rataj, wiceprezes KAAS.

- To wspaniałe, ciekawe doświadczenie – mówi 65-letni p. Tadeusz, uczestnik warsztatów. – Nie tylko poznaliśmy się bliżej, ale w czasie gier psychologicznych otworzyliśmy się na drugiego człowieka, nauczyliśmy się jak walczyć ze stresem i zrozumieliśmy, że dzisiejszy świat bez umiejętności posługiwania się nowymi technologiami jest światem dla nas zamkniętym.

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie www.kaas.pl oraz www.kson.pl .

„Komputerowe randez-vous” to projekt KAAS współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

- W KASS mamy ponad 160 członków, którzy aktywizują się w bardzo zróżnicowanych formach. Od wodnych zajęć rekreacyjnych na basenach Term Cieplickich poprzez autokarowe, piesze i rowerowe wycieczki krajoznawcze, udział w spektaklach teatralnych (opera i operetka), seansach filmowych po pikniki i wieczorki taneczne. Zajęcia te organizowane są w 2 sekcjach tematycznych: turystyka i sport, kultura i sztuka. Co oznacza, że każdy członek naszej organizacji ma możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej Akademii. Głównym celem KAAS-u jest zadbanie o wizerunek Seniora, a dążymy do tego aby ten obraz przedstawiał ludzi otwartych, radosnych i ciekawych życia – informuje Leszek Rataj.

KAAS ma swoją siedzibę w KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, a dyżury Zarządu w każdy wtorek od godziny 10:00 do 12:00. Można również do nas pisać na e-mail: biurokaas@gmail.com lub dzwonić pod numer 698 370 092 lub 75 75 242 54.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group