Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6976
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ramię w ramię z policją

Sobota, 17 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2007, 11:33
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ramię w ramię z policją
Fot. SM
Straż miejska razem z czeskimi stróżami prawa.

W piątek w Jabłońcu nad Nysą jeleniogórscy strażnicy miejscy nawiązali przygraniczną współpracę z tamtejszą policją miejską.
– Będzie polegała na wzajemnej wymianie doświadczeń z prowadzonych działań na rzecz bezpieczeństwa swoich miast – zapowiada mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

W czasie spotkania zostały omówione nurtujące sprawy związane ze zwalczaniem nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz działalnością prewencyjną.
Jeleniogórscy strażnicy opowiedzieli o współpracy z mieszkańcami, szkołami i przedszkolamu. Przedstawili także pokaz multimedialny ilustrujący przeprowadzane przez SM akcje: „Bezpieczny Przedszkolak”, „Zgubek” oraz „Bezpieczne Wakacje”.
Mł. insp. Rybarczyk mówił też o „Olimpiadzie Bezpieczeństwa Malucha” omawiając działania związane z współzawodnictwem międzyprzedszkolnym, szkolnym w imprezach prewencyjnych.

Wiele wskazuje na to, że jednym z owoców współpracy będzie wspólne organizowanie przez czeskich policjantów miejskich i funkcjonariuszy SM w Jeleniej Górze wspólnych imprez: konkursów, zawodów sportowych i innych.

W spotkaniu uczestniczyli ze strony polskiej – oprócz mł. insp. Rybarczyka, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz komendant straży miejskiej Jerzy Górniak. Stronę czeską reprezentowali dyrektor Miejskiej Policji w Jabloncu Tomasz Rokous, oraz rzecznik formacji Dana Hulikova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group