Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5091
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Rakoobrona w Karpaczu

Środa, 25 września 2019, 7:10
Aktualizacja: 8:25
Autor: WAC
Karpacz: Rakoobrona w Karpaczu
Fot. UM Karpacz
Ponad 200 osób skorzystało w minioną sobotę (21.09) w Karpaczu z możliwości bezpłatnego przebadania znamion skórnych pod kątem czerniaka, w ramach akcji "Rakooborona". Jej organizatorem był tamtejszy Urząd Miasta.

Badania znamion skóry przez lekarza dermatologa odbywały się w czarnym namiocie, któory stanął na Skwerze Śladów Zdobywców przy Urzędzie Miejskim. Osoby chętne mogły też porozmawiać z edukatorami zdrowotnymi o taktykach walki z rakiem oraz dowiedzieć się, jak rozpoznać nowotwór złośliwy skóry. Ponadto miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat profilaktyki onkologicznej oraz otrzymać wskazówki dotyczące diety antyrakowej. Obok namiotu znalazło się miejsce na strefę relaksu i kącik edukacyjny dla dzieci. Partnerami wydarzenia byli: Fundacja Sensoria oraz TVP Pytanie na Śniadanie.

To kolejny program profilaktyczny, przeprowadzony przez samorząd Karpacza. Do tej pory organizował on między innymi: badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej, akcję „Ratujmy dzieciom wzrok”, badania stomatologiczne, badania wad postawy.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group