Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9938
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd pod egidą „Ekonoma”

Poniedziałek, 15 października 2018, 16:04
Aktualizacja: Wtorek, 16 października 2018, 6:31
Autor: ZSE–T
Jelenia Góra: Rajd pod egidą „Ekonoma”
Fot. Użyczone/ZSE–T
Projekt Moja Mała Ojczyzna, mający na celu zapoznanie uczniów z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięknem i bogactwem Kotliny Jeleniogórskiej i jej okolic, koordynowany do wielu lat przez Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze, rozpoczął się w tym roku szkolnym IV Rajdem Lingwistyczno–Krajoznawczym.

Rajd odbył się pod hasłem „Rośliny i zwierzęta chronione”. Oprócz uczniów ZSE-T uczestniczyły w nim: Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum w Łomnicy oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych nr 2 i nr 15.

Uczniowie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, gdzie wysłuchali wykładu dyrektora Stanisława Firszta, wzięli też udział w quizie językowym z roślin i zwierząt Karkonoszy. Następnie, pod przewodnictwem Krzysztofa Tęczy z PTTK, wyruszyli na Chojnik.

Tam mieli za zadanie zainscenizować legendę związaną z Chojnikiem oraz przedstawić w trzech językach slogan reklamujący zamek Chojnik. Wszyscy uczestnicy rajdu byli przygotowani rewelacyjnie pod względem językowym i aktorskim. Zaskoczyli poziomem i nowatorskim podejściem do znanych nam legend nie tylko organizatorów rajdu, ale też turystów odwiedzających Chojnik w tym samym czasie – także turystów obcojęzycznych!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group