• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 21:52
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 7644
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rajd na Raty – sezon 2017 już rozpoczęty

Wiadomości: Region
Piątek, 3 marca 2017, 8:01
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Użyczone/K. Tęcza
Rozpoczął się sezon turystyczny. Specjalne spotkanie zorganizowano 26 lutego terenie ośrodka Lubuszanin, gdzie przy ognisku kierownik Rajdu na Raty Wiktor Gumprecht przedstawił propozycje tegorocznych wycieczek pieszych i autokarowych.

Rajd na Raty, organizowany od 47 lat przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, jest najstarszą pieszą imprezą w naszym regionie. Co roku uczestniczy w nim kilka tysięcy osób. Wycieczki piesze, które są podstawą rajdu odbywają się w każdą niedzielę w okresie pomiędzy końcem lutego a początkiem grudnia. Dodatkowo turyści są zapraszani na wycieczki w niektóre dni świąteczne. Poza tym, są wycieczki autokarowe jedno i wielodniowe.

W Rajdzie na Raty może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę, no i odpowiednią kondycję. Trasy piesze mają przeważnie 12 km, ale czasami ze względów komunikacyjnych ich długość dochodzi do 20 i 30 km. Oczywiście w takich przypadkach podawany jest stosowny komunikat uprzedzający turystów o uciążliwości danej trasy.

Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych działaczy PTTK posiadających uprawnienia przodownickie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają tylko koszty przejazdów i ewentualnie opłat wstępu do zwiedzanych obiektów. Członkowie PTTK z opłaconą składką podlegają grupowemu ubezpieczeniu natomiast pozostali powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie. Warto tego dokonać, gdyż nasze tereny to przeważnie góry i zawsze może przydarzyć się coś nieprzewidzianego.

Uczestnicy pierwszej w tym roku wycieczki spotkali się w Przesiece, skąd powędrowali do Wodospadu Podgórnej, a następnie przez Borowice dotarli na Przełączkę. Tutaj odpoczęli przy ognisku i zeszli do kaplicy św. Anny a później do Miłkowa. Ponieważ pogoda była wyśmienita wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
Uczestnicy, którzy wezmą udział w największej ilości wycieczek otrzymają dyplomy i ciekawe nagrody. Warto zatem brać udział w wycieczkach Rajdu na Raty organizowanych przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 3-03-2017 23:34
A może tak słówko o sponsorach??? B|

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group