Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5165
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rajd Lingwistyczno–Krajoznawczy dla gimnazjalistów

Czwartek, 27 października 2016, 7:55
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Rajd Lingwistyczno–Krajoznawczy dla gimnazjalistów
Fot. Użyczone/Krzysztof Tęcza
W ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna–Sudety Zachodnie” odbył się III Rajd Lingwistyczno–Krajoznawczy, tym razem dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze a instytucjami współpracującymi Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy działająca przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu i Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wyruszyli wraz z opiekunami, by zwiedzić pałace w: Wojanowie, Łomnicy, Mysłakowicach, Bukowcu i zamek w Karpnikach. W każdym z autokarów uczniowie używali innego języka. W jednym rozmawiali po angielsku, w drugim po niemiecku. Po odpowiedzeniu na pytania w konkursie krajoznawczym i przejściu przez trudy innych konkursów wyłoniono najlepsze drużyny. Wszyscy otrzymali zarówno dyplomy jak i nagrody rzeczowe.

Na trasie angielskiej pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, II miejsce z Gimnazjum w Łomnicy, III miejsce z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Jeśli chodzi o trasę niemiecką to… pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z tych samych szkół i w tej samej kolejności.

Dla pokrzepienia uczniowie z jeleniogórskiej Handlówki przygotowali bigos, a na deser były kiełbaski pieczone na ognisku. Wszystko smakowało wybornie zważywszy na to, iż przedtem odbyto kilkukilometrowy spacer lasem z Mysłakowic do Bukowca.

Nadzór nad poprawnością językową uczniów sprawowali Hanna Wrzesień z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej (język angielski) i Józef Zaprucki, również z KPSW (język niemiecki). Nadzór nad całością sprawowała Kazimiera Pitera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group