• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 14:15
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 8732
  • Zalogowanych: 29
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rajd Lingwistyczno–Krajoznawczy dla gimnazjalistów

Wiadomości: Region
Czwartek, 27 października 2016, 7:55
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Użyczone/Krzysztof Tęcza
W ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna–Sudety Zachodnie” odbył się III Rajd Lingwistyczno–Krajoznawczy, tym razem dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze a instytucjami współpracującymi Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy działająca przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu i Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wyruszyli wraz z opiekunami, by zwiedzić pałace w: Wojanowie, Łomnicy, Mysłakowicach, Bukowcu i zamek w Karpnikach. W każdym z autokarów uczniowie używali innego języka. W jednym rozmawiali po angielsku, w drugim po niemiecku. Po odpowiedzeniu na pytania w konkursie krajoznawczym i przejściu przez trudy innych konkursów wyłoniono najlepsze drużyny. Wszyscy otrzymali zarówno dyplomy jak i nagrody rzeczowe.

Na trasie angielskiej pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, II miejsce z Gimnazjum w Łomnicy, III miejsce z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Jeśli chodzi o trasę niemiecką to… pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z tych samych szkół i w tej samej kolejności.

Dla pokrzepienia uczniowie z jeleniogórskiej Handlówki przygotowali bigos, a na deser były kiełbaski pieczone na ognisku. Wszystko smakowało wybornie zważywszy na to, iż przedtem odbyto kilkukilometrowy spacer lasem z Mysłakowic do Bukowca.

Nadzór nad poprawnością językową uczniów sprawowali Hanna Wrzesień z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej (język angielski) i Józef Zaprucki, również z KPSW (język niemiecki). Nadzór nad całością sprawowała Kazimiera Pitera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~@^@ 27-10-2016 10:21
Świetny projekt wykorzystujący walory przyrodnicze i kulturowe naszego regionu. Aby takich imprez dla dzieci więcej.
~zniesmaczony 27-10-2016 11:15
Żenada,Rzemiosła wygrały a informacji tyle co kot napłakał.Dramat ,nie pozdrawiam.
~jg 27-10-2016 11:18
Rzemiosła podwójna wygrana!!!
~uczen 27-10-2016 11:20
To już lepszy artykuł widnieje na stronie ZSRA
~mieszkaniec 27-10-2016 11:25
GRATULACJE RZEMIOSLA! Ale artykul slaby jak jakosc zdjec!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group