Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7525
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd Karkonoski: Pozytywny stres dyrektora

Czwartek, 14 maja 2015, 19:31
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2015, 12:28
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Rajd Karkonoski: Pozytywny stres dyrektora
Fot. archiwum
Odbiorem administracyjnym z wydawaniem dokumentów do zapoznania z trasą rozpoczyna się dziś, w czwartek, 14 maja 30. Rajd Karkonoski, druga runda Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz runda rundzie Regional Rally Cup.

Przez cały piątek załogi będą pracować nad notatkami, zapoznając się z odcinkami specjalnymi, a od 19.00 uczestniczyć będą w regulaminowym Badaniu Kontrolnym w Autoryzowanej Stacji Renault Dzięciołowski w Jeleniej Górze, od lat jednego z partnerów zawodów.

W sobotę, 16 maja od 8.00 rano do południa przewidziany jest odcinek testowy na trasie Nielestno – Czernica. Tam będzie możliwość sprawdzenia i dokonania ustawień samochodów. Następnie o godz. 13.00 opublikowana zostanie lista startowa.

Organizatorzy z Automobilklubu Karkonoskiego zrobili wszystko, aby jak najbardziej przybliżyć imprezę nie tylko kibicom, ale także mieszkańcom miasta. O godzinie 13.45 przed Galerią Sudecką w Jeleniej Górze odbędzie się prezentacja zawodników, połączona z rozdawaniem przez nich autografów. Start Honorowy planowany jest na godz. 15.00, a rampa znajdować się będzie na parkingu przed galerią (Aleja Jana Pawła II).

Przypomnijmy – na liście zgłoszeń RSMP widnieje 89 załóg, w rundzie Regional Rally Cup ścigać się będzie 17 samochodów.

Czołowe numery startowe otrzymały załogi w Fordach Fiesta R5. Z numerem 1 pojadą liderzy klasyfikacji Mistrzostw Polski po Rajdzie Świdnickim-Krause, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Dwójkę otrzymali Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski, trójkę Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz, czwórkę Łukasz Habaj i Piotr Woś, piątkę Tomasz Kasprzyk i Damian Syty, szóstkę Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur, siódemkę Filip Nivette i Kamil Heller. Z numerem 8 wyruszy trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier z nowym pilotem Thibault de La Haye w Fordzie Fiesta, z 9. Marcin Gacki i Marcin Bilski w Mitsubishi Lancer Evo IX RS, a z 10. Wiesław Ingram i Magdalena Lukas (Subaru Impreza STI). Lider klasyfikacji w klasie 2WD, Jan Chmielewski z Jackiem Nowaczewskim (Citroen DS3 R3) mają nr 21.

Trasa zawodów liczy 424,38 kilometra, z czego 124,24 km stanowią odcinki specjalne. W sobotę, 16 maja zostanie rozegrany kultowy odcinek Karpacz z widowiskową hopą nad dawnym torem bobslejowymi natomiast w niedzielę, 17 maja zawodnicy pokonają dwukrotnie odcinki Lubomierz, Gradówek oraz Gajówka. Na zakończenie (godz. 15.05) odbędzie się Superoes „Galeria Sudecka” w Jeleniej Górze o długości 6,32 kilometra (Power Stage). Ta widowiskowa próba zapewne przyciągnie tysiące widzów. Zaraz po zakończeniu OS9 załogi wyjadą na rampę mety (godz. 16.25).

- Przygotowanie do rajdu, które trwały od listopada zeszłego roku właśnie wchodzą w decydującą fazę. Już w czwartek zawodnicy będą mieli przeprowadzony Odbiór Administracyjny, na którym pobiorą wszystkie dokumenty związane z rajdem. Dla nas Organizatorów zaczyna się już bardzo gorący okres, gdzie cały czas z tyłu głowy kotłuje się pytanie czy wszystko zrobione, czy o czymś nie zapomnieliśmy. Osoby pracujące przy rajdzie są bardzo doświadczone i robią to od wielu lat, ale daleko nam do rutyny i cały czas chcemy coś ulepszać bądź zmieniać, by Rajd Karkonoski był postrzegany przez wszystkich zainteresowanych, czyli zawodników, kibiców i media jako dobrze zorganizowana impreza stojąca na wysokim poziomie, co powoduje duży stres, ale chyba taki pozytywny. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo osób oglądających zmagania najlepszych zawodników startujących w LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak również samych zawodników. Zapraszam do Jeleniej Góry w sobotę na Ceremonię Startu pod nowo otwartą Galerią Sudecką o godzinie 14:45 i na trasy odcinków specjalnych. Wszystkie ważne informację znajda Państwo na stronie rajdu www.rajdkarkonoski.pl - mówi Marek Kisiel, dyrektor rajdu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group