Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2843
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rajd Karkonoski – policja apeluje o ostrożność – zdjęcia z przygotowań

Piątek, 29 sierpnia 2008, 8:42
Aktualizacja: 22:38
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Rajd Karkonoski – policja apeluje o ostrożność – zdjęcia z przygotowań
Fot. Archiwum
Już dziś wieczorem (około godz. 21) na placu Ratuszowym nastąpi prezentacja kierowców, którzy w nadchodzący weekend będą ścigać się po drogach i bezdrożach okolic Jeleniej Góry. – Interwencje w tych dniach mogą być opóźnione, bowiem nasze siły kierujemy głównie na zabezpieczenie tej imprezy, aby nie doszło do nieszczęścia – mówi insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji.

W trakcie trwania 23 Rajdu Karkonoskiego policja apeluje do kibiców o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu, aby nie doszło do żadnego nieszczęśliwego wypadku.
- Prosimy o to, aby nie stać na zakrętach, gdyż zawodnicy jeżdżą z dużą prędkością, co może spowodować, wypadnięcie z trasy. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o pilnowanie dzieci i zwierząt – prosi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Na naszym terenie 30 sierpnia (w sobotę) przebiegają dwa odcinki specjalne, które będą całkowicie zamknięte dla ruchu. Każdy odcinek przejeżdżany jest przez zawodników dwukrotnie. Start i meta są na terenie Lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze.

I odcinek specjalny biegnie od Dziwiszowa do Nielestna przez Płoszczynę i Płoszczynkę. Zawodnicy ruszają z lotniska, tzw. drogą dojazdową do Dziwiszowa, gdzie rozpoczynają rajd. Zawodnicy nie będąc na trasie rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego.
Trasa od Dziwiszowa do Nielestna będzie całkowicie zamknięta dla ruchu w godzinach od 9.55 do 16.00-16.30.

II odcinek specjalny – rozpoczyna się w Karpaczu przy dworcu PKP i biegnie w kierunku Centrum Pulmunologii do Białego Jaru , następnie ulicą Konstytucji 3-go Maja do Sosnówki.
Ten odcinek zostanie wykluczony z ruchu w godzinach od 11.14 do 17.30.

31 sierpnia, tj. w niedzielę przez teren powiatu jeleniogórskiego przebiegają III odcinki specjalne całkowicie wykluczone w ruchu w trakcie zawodów.
I odcinek biegnie z lotniska do Wojanowa i Kowar. Ruch na tym odcinku zostanie zamknięty w godzinach od 9.00 do 14.00.
II odcinek specjalny przebiega przez Podgórzyn ––Borowice –droga Sudecka do Przesieki, a następnie do Zachełmia. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu w godzinach od 9.50 do 15.00
III odcinek specjalany rozpoczyna się w Piastowie i przebiega przez Kopaniec, Antoniów, Chromiec i kończy się w Małej Kamienicy. Ruch zostanie zamknięty w godzinach od 10.20 do 15.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
102
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group