Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 4507
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Bohemia: Rajd Bohemia przerwany, śmierć pilota

Sobota, 14 lipca 2012, 21:44
Aktualizacja: 21:52
Autor: MDvR
Rajd Bohemia: Rajd Bohemia przerwany, śmierć pilota
Fot. użyczone
Tragicznie zakończył się Rajd Bohemia zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Europy, Czech, Niemiec. Na trzecim odcinku specjalnym fatalny w skutkach wypadek miała załoga Martin Semerad i Bohuslav Cepleha. Życia czeskiego pilota pomimo reanimacji nie udało się uratować. W rajdzie udział brał również jeleniogórzanin Łukasz Włoch pilotujący Dawida Dobrodzieja.

Bohuslav Ceplecha w maju obchodził 35. urodziny. Do Swedish Rally 2008 tworzył załogę z Josefem Semeradem. W 2006 obydwaj sięgnęli po mistrzostwo Czech w rallysprintach. W sezonie 2007 Bohouš rozpoczął starty z synem Josefa, Martinem. Zaliczył dwanaście występów w Mistrzostwach Świata.

Ponieważ nie przejechano wymaganych 25 procent trasy, końcowe wyniki rajdu nie zostały ogłoszone.

Przejechaliśmy dwa odcinki i rajd został przerwany, zresztą w takiej smutnej atmosferze i tak to nie byłby rajd. To wielka tragedia, nie pierwsza w tym roku. Całe nasze środowisko jest głęboko poruszone. Samochód rajdowy wyposażony w klatkę bezpieczeństwa, fotele, sześciopunktowe pasy, o wiele bardziej bezpieczny od zwykłych aut, w spotkaniu z drzewem zawsze przegrywa. Tak się zastanawiam ile jeszcze ludzi musi zginąć zanim rząd, władze lokalne podejmą decyzje o usuwaniu przydrożnych drzew, które czyhają na życie każdego z nas – wyznał smutny Łukasz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group