Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2162
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rajcy, nie parkujcie przy ratuszu!

Wtorek, 20 maja 2008, 12:49
Aktualizacja: Środa, 21 maja 2008, 7:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rajcy, nie parkujcie przy ratuszu!
Fot. TEJO
Zastawiony samochodami parking przy głównym wejściu do magistratu to codzienność w dniach, kiedy w sali konferencyjnej gmachu obradują radni miejscy.

Plac Ratuszowy jest tymczasem miejscem wyłączonym z ruchu kołowego. Radni należą do grona uprzywilejowanych, którzy parkować mogą. Ale przez ruchliwy rynek – nie tylko w dniach posiedzeń rady – trudno czasami przejść.

Samochodów jest tak dużo, że parkują nie tylko na wyznaczonych do tego miejscach, lecz także na chodnikach przy kamieniczkach „wjeżdżając” wręcz do ogródków gastronomicznych pod arkadami.

Myślimy, że wielu jeleniogórzan i turystów wolałoby nie widzieć tylu pojazdów w centralnym punkcie miasta. Zwracaliśmy już na to wielokrotnie uwagę, a dziś ponawiamy temat.

Zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak obiecywał, że spróbuje przekonać zmotoryzowanych radnych, aby zostawiali auto w płatnej strefie parkowania poza rynkiem lub korzystali z usług parkingu wielopoziomowego. W ostateczności – do ratusza udali się na piechotę lub rowerem. Jak dotąd – bez rezultatu. Może apel wyborców i mieszkańców będzie skuteczniejszy?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group