Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2301
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radują się, póki są młodzi

Niedziela, 30 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2007, 7:55
Autor: AGA
Jelenia Góra: Radują się, póki są młodzi
Fot. Agnieszka Gierus
Studenci AE naukowcy i goście oficjalnie wysłuchali Gaude Mater.

W poniedziałek zaczynają się zajęcia w nowym roku akademickim. Jego oficjalne rozpoczęcie na jeleniogórskim Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w odbyło się w sobotę.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego i Gaude Mater Polonia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz, duchowieństwa i służb mundurowych, m.in. prezydent Marek Obrębalski z zastępcą Jerzym Łużniakiem, posłowie Jerzy Szmajdziński i Grzegorz Schetyna, senator Tadeusz Lewandowski, były prezydent Józef Kusiak, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz komendant miejski policji mł. inp. Zbigniew Ciosmak.
Wszystkich przywitał rektor Akademii Ekonomicznej prof. zw. dr hab. Bogusław Fiedor.

Sprawozdanie z działalności wydziału w roku akademickim 2006/2007 wygłosił prof. dr hab. Ryszard Brol, a o zaletach płynących ze studiowania na AE przekonywał zebranych film promujący uczelnię.
Po projekcji nastąpiła immatrykulacja nowo przyjętych studentów, uroczyste promocje doktorskie oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

Wykład inauguracyjny na temat „Kapitał społeczny – niewidzialne źródło bogactwa” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Matysiak. Inauguracyjną ceremonię zakończyło uroczyste „Gaudeamus igitur”.
A od poniedziałku na mniej lub bardziej zadowolonych studentów czekają wykładowe sale. I niech się cieszą, póki są młodzi, bo… - vita nostra brevis est et post molestam senectutem nos habebit humus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group