Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8199
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Radosny plac” przy „siódemce”

Czwartek, 22 lipca 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Radosny plac” przy „siódemce”
Fot. Angela
Trwają prace przy budowie nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. Obecnie już widać fundamenty nowego podłoża, wyburzono też stare garaże, które groziły zawaleniem.

W ich miejscu powstanie „Radosny plac” dla najmłodszych uczniów. Pierwszego września planowane jest tu miejskie rozpoczęcie roku szkolnego. Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 zostanie wykonana wraz z uporządkowaniem terenu wokół szkoły. Na początku roku miasto zleciło wykonanie dokumentacji, wybrany został też inżynier kontraktu i wykonawca. Obecnie pełną parą prowadzone są tam prace budowlane.

Realizowana inwestycja obejmie budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 19x32 m, w tym boiska do koszykówki o wymiarach 15x28 m i boiska do siatkówki o powierzchni 9x18 m. Całość będzie pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłek.

Wykonana zostanie też kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Wykonawca rozebrał już też trzy garaże znajdujących się na terenie boiska, w miejsce których stanie plac zabaw dla najmłodszych uczniów wyposażony w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

Zakończenie prac planowane jest na 25 sierpnia. Koszt budowy boiska po przetargu to około 180 tys. zł. W budynku prowadzone są też remonty sanitariatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
807
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group