Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7968
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Radosny plac” przy „siódemce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 lipca 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwają prace przy budowie nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. Obecnie już widać fundamenty nowego podłoża, wyburzono też stare garaże, które groziły zawaleniem.

W ich miejscu powstanie „Radosny plac” dla najmłodszych uczniów. Pierwszego września planowane jest tu miejskie rozpoczęcie roku szkolnego. Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 zostanie wykonana wraz z uporządkowaniem terenu wokół szkoły. Na początku roku miasto zleciło wykonanie dokumentacji, wybrany został też inżynier kontraktu i wykonawca. Obecnie pełną parą prowadzone są tam prace budowlane.

Realizowana inwestycja obejmie budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 19x32 m, w tym boiska do koszykówki o wymiarach 15x28 m i boiska do siatkówki o powierzchni 9x18 m. Całość będzie pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłek.

Wykonana zostanie też kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Wykonawca rozebrał już też trzy garaże znajdujących się na terenie boiska, w miejsce których stanie plac zabaw dla najmłodszych uczniów wyposażony w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

Zakończenie prac planowane jest na 25 sierpnia. Koszt budowy boiska po przetargu to około 180 tys. zł. W budynku prowadzone są też remonty sanitariatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Jano 22-07-2010 9:29
no wreszcie coś ruszyło ,ale to chyba nie za sprawą naszych że tak powiem włodarzy , bo ci nawet będąc nauczycielami nie wpadli by na ten pomysł ,całe miasto to jedna wielka ruina i śmietnisko ,jeśli chcecie dowodów to porobie kilka set zdjęć i udowodnie wam że to miasto to jedno wielkie ruderowisko-wysypisko
~ 22-07-2010 9:57
Jano - czy Ty tylko po śmietnikach chodzisz?!? Ja mogę zrobić kilkaset zdjęć pięknych ... strasznie smutny i zgorzkniały jesteś! Może ... uśmiechnij się ... na początek do lustra
~JACK 22-07-2010 10:15
~Jano > Jestem podobnego zdania , i całkowicie się zgadzam z opinią !!! Może warto byłoby porobić "trochę " fotek ???
~nihf 22-07-2010 22:46
Jano, biedaczko - wyżal się nam jeszcze, skoro tak ci źle na świecie. Tak lubimy twoje słodkie marudzenia. Opowiedz nam, jak się musisz przemykać po mieście pomiędzy spadającymi non-stop dachówkami, jak co dzień przedzierasz się ostatkiem sił przebierając swoimi cherlawymi nóżkami przez jeleniogórskie ulice - to morze ruin i zgliszcz... tak, popłacz jeszcze biedna myszko nad swym losem - taka światowa myszka z ciebie, największe metropolie zjeździłaś, a musisz za karę w tej rozsypującej się jelo
~nihf 22-07-2010 22:52
-nce mieszkać. I koniecznie zrób te kilkaset zdjątek. Tylko uważaj! Bądź dzielna i czujna niczym reporter wojenny - bo w zrujnowanej Jeleniej jak na froncie - w każdym zakamarku czai się niebezpieczeństwo, w każdej wypalonej kamienicy czai się wróg z kałachem, a pod każdą pryzmą cegieł grzeje silnik wrogi czołg.
teessi 24-07-2010 8:06
Jano, te zdjęcia ktoś już za ciebie porobił! Wiszą na płocie przy ul. Kard. Wyszyńskiego! Każdy może je obejrzeć! A może to Ty je wykonałeś?
dolnoślązak 24-07-2010 23:22
Dziwię się, że ta szkoła jeszcze funkcjonuje. Nie spełnia elementarnych warunków, jakie spełniać winna placówka oświaty. Szkoda kasy na dalsze utrzymywanie tego obiektu. W latach 50-tych byłem jej uczniem. Koszmar. Po 2 latach edukacji w tym koszmarze przeszedłem do SP przy Liceum Pedagogicznym /Nowowiejska, obecnie Akademia Ekonomiczna/. To był luksus i exlusive school.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group