Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3706
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Radośnie „Pod ponurą małpą”

Sobota, 1 sierpnia 2009, 16:39
Aktualizacja: 16:47
Autor: Ania
REGION: Radośnie „Pod ponurą małpą”
Fot. Ania
Nie lada gratkę mieli miłośnicy gitary i poezji śpiewanej, którzy kolejny raz spotkali się podczas 42. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej.

Pogoda dopisała, więc zabawa w piątek trwała w Bazie „Pod ponurą małpą” do późnej nocy. Gwoździem programu Giełdy są konkursy. Atmosfera była niezwykle przyjazna, ale mimo to niektórym uczestnikom puszczały nerwy. Zdarzało się, że któryś z nich zapominał tekstu, ale doping wiernej publiczności nie pozwalał zejść ze sceny niedocenionym. Brawa należały się każdemu.

Natomiast w sobotę uczestnicy ustanowią Gitarowy Rekord Świata w Zespołowym Wykonaniu Hitu Turystycznego. Do parku „Esplanada” zaproszono wszystkich, którzy posiadają gitarę. Wspólnie zagrają utwór „Rzeka” Wolnej Grupy Bukowina.

– Giełda jest właściwie jedynym niekomercyjnym festiwalem w Polsce, który odbywa się bez żadnych gratyfikacji finansowych. Nie otrzymują ich muzycy, którzy występują Pod Ponurą Małpą, a publiczność nie płaci biletów wstępu. Ma on już swoją długoletnią tradycję. To tutaj swoją karierę zaczynała Wolna Grupa Bukowina. – mówi Barbara Żarowska, jeden z organizatorów festiwalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group