Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8736
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Radosne szkoły” będą gotowe jeszcze jesienią

Środa, 2 listopada 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Radosne szkoły” będą gotowe jeszcze jesienią
Fot. Angela
Przy pięciu jeleniogórskich szkołach podstawowych montowane są place zabaw dla najmłodszych uczniów, które mają im zapewnić bezpieczne warunki do nauki i zabawy.

„Radosne szkoły” powstaną w jeleniogórskich podstawówkach numer 2, 3, 8, 10 i 11. Wszystko dzięki rządowemu programowi „Radosna szkoła”, w ramach którego samorządy otrzymały wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole oraz na zorganizowanie szkolnych placów zabaw.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej na syntetycznej nawierzchni w kolorze pomarańczowo-niebieskim staną zestawy zabawowe, w tym: huśtawki wagowe, wieże bocianie gniazda czy bujaki w kształcie kogutów i koni. Na placu ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci, zawieszona będzie również tablica z regulaminem placu zabaw i wieszakami. Całość będzie ogrodzona siatką.

Przy „trójce” przy ul. PCK w Cieplicach na takiej samej nawierzchni stanie zestaw zabawowy czterowieżowy z trzema zjeżdżalniami, mostkiem wiszącym, pomostem z belką, ścianką wspinaczkową, kominem z opon i sklepikiem. Będą też huśtawki wahadłowa i wagowa, bujaki, ławki i kosze na śmieci.

Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Paderewskiego zyska zestaw zabawowy z tunelem, wieże z dachem, długim ślizgiem, mostkiem ruchomym, siatką z lin, dwiema ściankami wspinaczkowymi, belką do wspinania i trapem skośnym z liną. Będzie też zestaw pięcioelementowy, pomost na sprężynach, huśtawka wahadłowa bocianie gniazdo oraz huśtawka wagowa ważka oraz bujaki.

Przy SP nr 11 przy ul. Moniuszki natomiast na standardowo przygotowanej nawierzchni zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżą z dachem, długim ślizgiem, drabinką poziomą i pomostem z ruchomymi klockami, zestaw zabawowy z wieżą z dachem, wieżą bez dachu, rurą strażacką, drążkiem do przewrotów, drabinką pionową i ukośną, siatką z lin i belką skośną do wspinania, huśtawki i bujaki. Podobne wyposażenie będzie przy „dziesiątce”.

W przyszłym roku takie place zabaw ma zyskać kolejne pięć szkół podstawowych. Koszt całego programu wynosi 2 mld 438 mln zł, z czego 1 mld 278 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a 1 mld 160 mln zł stanowić będzie finansowy wkład własny gmin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group