Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4949
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Radosne szkoły” będą gotowe jeszcze jesienią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 listopada 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Przy pięciu jeleniogórskich szkołach podstawowych montowane są place zabaw dla najmłodszych uczniów, które mają im zapewnić bezpieczne warunki do nauki i zabawy.

„Radosne szkoły” powstaną w jeleniogórskich podstawówkach numer 2, 3, 8, 10 i 11. Wszystko dzięki rządowemu programowi „Radosna szkoła”, w ramach którego samorządy otrzymały wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole oraz na zorganizowanie szkolnych placów zabaw.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej na syntetycznej nawierzchni w kolorze pomarańczowo-niebieskim staną zestawy zabawowe, w tym: huśtawki wagowe, wieże bocianie gniazda czy bujaki w kształcie kogutów i koni. Na placu ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci, zawieszona będzie również tablica z regulaminem placu zabaw i wieszakami. Całość będzie ogrodzona siatką.

Przy „trójce” przy ul. PCK w Cieplicach na takiej samej nawierzchni stanie zestaw zabawowy czterowieżowy z trzema zjeżdżalniami, mostkiem wiszącym, pomostem z belką, ścianką wspinaczkową, kominem z opon i sklepikiem. Będą też huśtawki wahadłowa i wagowa, bujaki, ławki i kosze na śmieci.

Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Paderewskiego zyska zestaw zabawowy z tunelem, wieże z dachem, długim ślizgiem, mostkiem ruchomym, siatką z lin, dwiema ściankami wspinaczkowymi, belką do wspinania i trapem skośnym z liną. Będzie też zestaw pięcioelementowy, pomost na sprężynach, huśtawka wahadłowa bocianie gniazdo oraz huśtawka wagowa ważka oraz bujaki.

Przy SP nr 11 przy ul. Moniuszki natomiast na standardowo przygotowanej nawierzchni zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżą z dachem, długim ślizgiem, drabinką poziomą i pomostem z ruchomymi klockami, zestaw zabawowy z wieżą z dachem, wieżą bez dachu, rurą strażacką, drążkiem do przewrotów, drabinką pionową i ukośną, siatką z lin i belką skośną do wspinania, huśtawki i bujaki. Podobne wyposażenie będzie przy „dziesiątce”.

W przyszłym roku takie place zabaw ma zyskać kolejne pięć szkół podstawowych. Koszt całego programu wynosi 2 mld 438 mln zł, z czego 1 mld 278 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a 1 mld 160 mln zł stanowić będzie finansowy wkład własny gmin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 2-11-2011 9:28
a czy te place będą ogólnie dostępne, czy tylko dal uczniów danej szkoły??? Nie ukrywam , że chętnie bym chodziła z moją 2 letnią córeczką na taki plac, niż te nasze miejskie zdemolowane.
~f 2-11-2011 9:42
Ciekawe czy inicjator projektu przewidział fundusze na pilnowanie owych placów przed dewastacja ? Czy jak zwykle "jakoś to będzie" :-)
~www 2-11-2011 10:57
Czy w SP 11 to dobre miejsce? Plac zabaw powstaje przy samym parkingu. Może nie ma to większego znaczenia. Sztuka dla sztuki. Można było np na dachu...przynajmniej dzieciaki by nie poniszczyły
~Grzes 2-11-2011 11:53
Cały ten program jest autorskim pomysłem pani minister Hall. Jak zwykle przy takich okazjach ( a...logia do mundurków pana Giertycha) jest tam wiele absurdów. Między innymi sposób finansowania, dobór kolorystyki wymuszajacej posługiwanie sie najdroższymi technologiami i tworzenie niepotrzebnych kosztów. Stworzeny został mechanizm przymuszajacy do zastosowania nie zawsze korzystnychz punktu widzenia użytkownika rozwiazań. Jest kłopot z prawidłowym utrzymaniem z czystościa z dostepnością itd. Place zabaw jak najbardziej tak. Sposób realizacji nie. No i te koszmarne koszty realizacji.
~jaś 2-11-2011 12:32
Do Grześ: koszty tego zadania to kasa z Unii kolego!
~a-a 2-11-2011 14:49
W realizacji tych projektów wszystko z góry jest ustalone. W przetargu nie mogą brać udziału normalne firmy tylko wyszukane przez pomysłodawców projektu. Bo przecież taki normalny plac zabaw nie może kosztować takich kroci. A wykonawstwo pozostawia wiele do życzenia. Pieniądze wyrzucane w błoto jak to w Polsce.....Dziwię się że nie interesują się tym jednostki kontrolujące
~antyPOd 2-11-2011 23:26
jak dla mnie to takie place powinni zafundowac predszkolakom ,no pierwszoklasisci moze sie tam pobawia ale czy uczniowie z wyzysz klas równiez.Watpie aby w takiej formie było to dla nich atrakcja.Zgodze sie z ,,Grzesiem" za taka kase mozna było cos lepszego dla dzieciaków zorganizowac.
~ 5-11-2011 18:20
Ma rację Grześ. To wszystko kosztuje krocie a mogłoby kosztować przyzwoicie. Zestaw na plac zabaw, nawet duży, z wymaganymi atestamii kosztuje ok. 15.000 no może 17.000 z montażem u producenta. Policzcie sami, ile by to mogło kosztować dla 5 szkół. A pozostałe pieniądze? Ile możliwości i potrzeb!!!
~~~Agi 14-11-2011 20:22
A w 2 p.dyrektor mogłaby zmienić wkońcu uczniom ławki bo pamiętają czasy sprzed 20 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group