Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7345
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radosna procesja w Niedzielę Palmową

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2014, 7:43
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Radosna procesja w Niedzielę Palmową
Fot. Mestra
Niezwykle barwna procesja ruszyła wczoraj (13.04) spod kościoła św. Anny do bazyliki jeleniogórskiej – z kolorowymi palmami, Jezusem z osiołkiem i radosnymi pieśniami. Tłumy wiernych świętowały w ten sposób Niedzielę Palmową.

Przed wyruszeniem w drogę ks. Łukasz Misiak poświęcił palmy przyniesione przez dzieci i dorosłych, w tym również własnoręcznie wykonane, biorące udział w konkursie na palmę wielkanocną. Po odczytaniu Ewangelii procesja ruszyła ulicą Konopnickiej do jeleniogórskiej bazyliki, gdzie o godz.12.00 rozpoczęła się msza święta.

Niedziela Palmowa, należąca do najstarszych świąt w tradycji Kościoła, to ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Jest też pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego w Kościele ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI wieku zwyczaju święcenia palm. Obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, czyli Świąt Wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group