Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8751
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radosna Majówka ze zwierzakami

Niedziela, 25 maja 2014, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2014, 7:25
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Radosna Majówka ze zwierzakami
Fot. Mestra
Parada miłośników zwierząt, pokaz tresury psów, występy przedszkolaków, edukacyjne stacje poświęcone ekologii, spotkania ze strażakami, policjantami, leśnikami i wiele innych atrakcji czekały na uczestników XXIII Majówki ze Zwierzakami zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, która odbyła się wczoraj (24.05) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Co roku cel imprezy jest jeden – uwrażliwiać najmłodszych i dorosłych na los i potrzeby zwierząt i przypominać, że zwierzak to nie zabawka. – To już XXIII edycja Majówki ze Zwierzakami. Zaczynaliśmy w schronisku, ale później było już tak wielu chętnych, tak dużo dzieci, że wyszliśmy z imprezą na zewnątrz – mówi Anna Ragiel, organizatorka imprezy.

Podkreśla, że tegoroczna Majówka zupełnie zmieniła swój charakter. – Zorganizowaliśmy 12 stacji poświęconych ekologii i zwierzętom. Dzieci otrzymują kartki, podchodzą do każdego stanowiska i odpowiadają na różne pytania – dostosowane do ich wieku. Po raz pierwszy do współpracy zaprosiłam też Polski Związek Łowiecki. Może wydać się komuś to kontrowersyjne, ale spoglądając na sprawozdania Polskiego Związku Łowieckiego, można zobaczyć jak wiele robią dla zwierząt dziko żyjących w lasach – ogromne pieniądze łożą na dokarmianie zwierząt czy pomoc tym, które złapały się we wnyki. Nie tylko polują, ale również pomagają. Powinniśmy współpracować ze wszystkimi organizacjami, które chcą pomagać zwierzętom – wyjaśnia.

Mali i duzi wraz ze swoimi pupilami chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych na Placu Ratuszowym, a humory dopisywały pomimo deszczu, który od czasu do czasu próbował psuć szyki organizatorom.

– Cieszę się bardzo, że są takie imprezy. Jest kolorowo, radośnie, a przy tym edukacyjnie – mówi Agata Tomala, która na Majówkę przyszła z 5-letnią Hanią. – Córka bardzo chce mieć pieska, dzięki dzisiejszym spotkaniom może dowiedzieć się więcej o opiece nad zwierzętami i bardziej świadomie zajmować się pupilem, który pojawi się w domu – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
188
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group