Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4938
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radość u progu zimowej laby

Piątek, 8 lutego 2008, 8:52
Aktualizacja: 14:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Radość u progu zimowej laby
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 nie mogą już doczekać się tegorocznych ferii zimowych.
Fot. TEJO
Młodzi mieszkańcy regionu odliczają godziny dzielące ich od dwutygodniowych wakacji zimowych. Na razie śniegu jak na lekarstwo, ale humory dopisują, bo najważniejsze są wolne dni od zajęć szkolnych.

Z ofertą feryjnego wypoczynku jak zwykle wyszły do uczniów jeleniogórskie placówki kultury. ODK na Zabobrzu proponuje „Ferie bez nudy”. W programie cieszących się dużym zainteresowaniem półkolonii wycieczki po okolicy, zajęcia, konkursy, wypady na basen i kulig – o ile pozwoli na to aura. Dzieci mają też zapewnione dwa posiłki.

Podobnie Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza chętnych na swoje zimowisko. Jego uczestnicy będą zwiedzali najpopularniejsze miejsca w Jeleniej Górze. Spędzą także czas w samej placówce przy ul. Skłodowskiej-Curie. Tam będą zajęcia w pracowniach MDK oraz liczne konkursy i zabawy. Koszt – 10 zł na dzień pobytu.

Czarno-białe zabawy plastyczne i teatralne – to hasło tegorocznych półkolonii w Jeleniogórskim Centrum Kultury. – Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w czarno-białym świecie można zobaczyć kolor. Ponadto w programie zajęcia ze wspinaczki na sztucznej ściance oraz zajęcia komputerowe. Odpłatność 90 zł za tydzień (w tym obiad, napoje, opieka instruktorów) – poinformowali organizatorzy.

Jeleniogórska policja co roku organizuje akcję „Bezpieczne ferie”, której celem jest ochrona dzieci i młodzieży przed potencjalnymi zagrożeniami. Policjanci przestrzegają przed, między innymi, ślizganiem się na zamarzniętych gliniankach. – Najmłodszym tłumaczymy, że nie powinni oni otwierać drzwi mieszkania nieznajomym, jeśli przebywają w domu sami, że nie wolno im odkręcać gazu czy bawić się przy prądzie – wymienia mł.asp. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Rodzice powinni wiedzieć o każdym przemieszczeniu się swoich dzieci.

Z młodzieżą policja omawia problemy dotyczące narkotyków. – Przestrzegamy, by nie zostawiano na imprezach napojów bez kontroli, do których często dorzucane są tabletki gwałtu – mówi D. Razmysłowicz.

Tego typu informacje i ostrzeżenia jeleniogórscy policjanci już od dłuższego czasu przekazywali we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, świetlicach środowiskowych i domach dziecka. Do akcji w tym roku włączyła się również Straż Ochrony Kolei.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group