Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5983
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radość u progu zimowej laby

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 lutego 2008, 8:52
Aktualizacja: 14:02
Autor: Angela
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 nie mogą już doczekać się tegorocznych ferii zimowych.
Fot. TEJO
Młodzi mieszkańcy regionu odliczają godziny dzielące ich od dwutygodniowych wakacji zimowych. Na razie śniegu jak na lekarstwo, ale humory dopisują, bo najważniejsze są wolne dni od zajęć szkolnych.

Z ofertą feryjnego wypoczynku jak zwykle wyszły do uczniów jeleniogórskie placówki kultury. ODK na Zabobrzu proponuje „Ferie bez nudy”. W programie cieszących się dużym zainteresowaniem półkolonii wycieczki po okolicy, zajęcia, konkursy, wypady na basen i kulig – o ile pozwoli na to aura. Dzieci mają też zapewnione dwa posiłki.

Podobnie Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza chętnych na swoje zimowisko. Jego uczestnicy będą zwiedzali najpopularniejsze miejsca w Jeleniej Górze. Spędzą także czas w samej placówce przy ul. Skłodowskiej-Curie. Tam będą zajęcia w pracowniach MDK oraz liczne konkursy i zabawy. Koszt – 10 zł na dzień pobytu.

Czarno-białe zabawy plastyczne i teatralne – to hasło tegorocznych półkolonii w Jeleniogórskim Centrum Kultury. – Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w czarno-białym świecie można zobaczyć kolor. Ponadto w programie zajęcia ze wspinaczki na sztucznej ściance oraz zajęcia komputerowe. Odpłatność 90 zł za tydzień (w tym obiad, napoje, opieka instruktorów) – poinformowali organizatorzy.

Jeleniogórska policja co roku organizuje akcję „Bezpieczne ferie”, której celem jest ochrona dzieci i młodzieży przed potencjalnymi zagrożeniami. Policjanci przestrzegają przed, między innymi, ślizganiem się na zamarzniętych gliniankach. – Najmłodszym tłumaczymy, że nie powinni oni otwierać drzwi mieszkania nieznajomym, jeśli przebywają w domu sami, że nie wolno im odkręcać gazu czy bawić się przy prądzie – wymienia mł.asp. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Rodzice powinni wiedzieć o każdym przemieszczeniu się swoich dzieci.

Z młodzieżą policja omawia problemy dotyczące narkotyków. – Przestrzegamy, by nie zostawiano na imprezach napojów bez kontroli, do których często dorzucane są tabletki gwałtu – mówi D. Razmysłowicz.

Tego typu informacje i ostrzeżenia jeleniogórscy policjanci już od dłuższego czasu przekazywali we wszystkich przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, świetlicach środowiskowych i domach dziecka. Do akcji w tym roku włączyła się również Straż Ochrony Kolei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

zloty666 8-02-2008 9:20
SP 7 super szkoła ! ! !
~Iza 8-02-2008 9:26
<i> poprawione, przepraszamy </i>
~Do redakcji 8-02-2008 11:57
Jak zgłosić do usunięcia to zdjęcie wyżej bo pewnie nie tylko mnie sie nie podoba ten nieprzyzwoity gest ...
~Do redakcji 8-02-2008 13:35
A mój post do redakcji sie oczywiście nie pojawił ;/ można sie było tego spodziewać , czyżby autor tego artykułu był Niemcem ?
~ania666 8-02-2008 13:36
pozdrowienia dla pani haliny rakowskiej ze szkoły nr 7 w jeleniej górze to jest najwspanialsza nauczycielka kl.5a.szkoła jest wspaniała przyznam to panu ,złoty666[ a ferie to dobra sprawa chociaż młodzieży nie będzie sie nudziło.
~Do redakcji 8-02-2008 13:36
Sory minutke po napisaniu drugiego posta poja3wił sie pierwszy :D
~ania666 8-02-2008 13:39
do pana powyżej co mu sie zdjęcie nie podoba.a co ponu sie nie podoba w tym zdjęciu???może by pan lepsze zrobił???????????
~Paw 8-02-2008 13:52
"Do akcji w tym roku włączyła się również Staż Ochrony Kolei" - To chyba jakiś nowy twór kolejowy ? Może to po prostu SOK-iści na stażu ? Pozdrawiam
~So ania666 8-02-2008 14:41
Nie podoba mi sie ta uniesiona lewa ręka ale ty chyba to ubustwiasz ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group