Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7378
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radny zrezygnował z funkcji prezesa klubu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 lutego 2011, 14:03
Aktualizacja: 16:20
Autor: Angela
Radny Zbigniew Ładziński z kolegą klubowym Jerzym Pleskotem podczas ostatniej sesji rady miasta.
Fot. TEJO
Zbigniew Ładziński, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, był pracującym społecznie prezesem Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra od ośmiu lat. Musiał zrezygnować, bo nie może łączyć tego stanowiska z mandatem rajcy.

Zbigniew Ładziński jest radnym Rady Miasta w Jeleniej Górze od 20 lat. Dotychczas jednak przepisy nie zabraniały mu prowadzenia klubu sportowego dzieci i młodzieży, bowiem KKS trenował na mieniu prywatnym, a nie miejskim. Od tej kadencji zmieniła się natomiast interpretacja przepisów, w myśl których funkcja prezesa klubu sportowego kłóci się ze stanowiskiem radnego.

Zbigniew Ładziński: – Musiałem coś wybrać, a w związku z tym, że radnym jestem od 20 lat, tej funkcji odrzucić nie mogłem. Nie będę już prezesem klubu, ale w dalszym ciągu będę się angażował w jego rozwój i kibicował mu. Sport dzieci i młodzieży jest u mnie na pierwszym miejscu. Cieszę się, że na koniec doceniono moją pracę, jaką włożyłem przez te osiem lat. Do głównych sukcesów moich i zarządu klubu mogę zaliczyć przywrócenie do pięknego stanu dwóch sportowych boisk.

– Kilka lat temu nasi zawodnicy trenowali na zagospodarowanym przez nas boisku przy ul. Grunwaldzkiej. Później Agencja Mienia Wojskowego nam stadion odebrała, bo chciała go sprzedać. Jak wygląda teraz? Wszyscy wiedzą. Drugim z boisk jest nowo wybudowany obiekt przy Pałacu Paulinum, z szatniami i całym zapleczem.

– Jak podkreślałem to już wiele razy, ma ono służyć nie tylko naszym zawodnikom, ale wszystkim chętnym dzieciom i młodzieży z miasta. Wielu też z naszych zawodników znalazło się reprezentacjach pierwszoligowych. Dla mnie jest to największy sukces. Na balu podsumowującym rok naszego klubu ponad setka rodziców, wielu zawodników, działaczy i trenerów w piękny sposób podziękowało mi za moją pracę. Czułem się bardzo wzruszony. Ja również dziękuję wszystkim, którzy z nami współpracowali i nas wspierali, w tym sponsorom – mówi Zbigniew Ładziński.

Z początkiem marca zarząd KKS Jelenia Góra ma wybrać nowego prezesa klubu. Propozycja padła na Andrzeja Szustaka, byłego kuratora oświaty i szefa placówek edukacji. Obecnie klub szkoli około 200 zawodników w wieku 6 – 13 lat. Zbigniew Ładziński, prócz mandatu radnego, pełni funkcję prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, jest też od ponad 30 lat starszym jeleniogórskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~no 24-02-2011 16:09
z mandatem rajcy :DDDDDDDDDDDDD
~,,,,, 24-02-2011 16:27
dla forsy precz idealy, a jako radny bezradny boisk nie budowal bo bylo , a na paulinum to tylko marna rekonstrukcja za ciezkie nasze pieniadze
~ZABOBRZANIN 24-02-2011 17:43
A może ktoś się zainteresuje wreszcie przekrętactwami w JG. Coś rzadko tutaj CBŚ zagląda...
~a fe 24-02-2011 17:55
Zostało mu jeszcze Rotary Club, Cech Rzemiosł Różnych, jakaś prezesura izby gospodarczej we Wrocławiu i Metalmaniana. Z niego taki działacz sportowy jak i społeczny. Za cudze pieniądze...
~argos 24-02-2011 19:25
wszędzie pełno śmieci ,ulice mające niezliczoną ilość dziur, jaki rząd tego miasta taka nasza wizytówka! Pan i Panie x lat siedzące na stołkach i radzą się jak to jest że w Cieplicach leci gorąca woda do rzeki.
~wiosna tuż 24-02-2011 19:26
taki nowy powiew na wiosnę
~IZA 24-02-2011 20:20
CZYZBY Z WIOSNA SZLO NOWE ??? ALE COS BARDZO POMALUTKU...ALE PONOC KROPLA DRAZY SKALE...
~do ~,,,,, 24-02-2011 20:21
"a na paulinum to tylko marna rekonstrukcja za ciezkie nasze pieniadze" ANI ZŁOTÓWKA Z KASY MIEJSKIEJ LUB PODATNIKÓW NIE WSPARŁA RENOWACJI BOISKA.Jeśli nie wiesz to nie zabieraj głosu,jak łatwo osądzić kogoś nie mając zielonego pojęcia jak jest w rzeczywistości. U nas jeśli coś robi się z pasji to zaraz szukamy prywatnego interesu!!!!Chyba najlepiej nic nie robić!!!!!!!
kazimierzp 24-02-2011 21:17
Radni którzy są we władzach stowarzyszeń korzystających z dotacji miasta muszą zrezygnować z funkcji w stowarzyszeniu, albo z funkcji radnego. Wprowadzono ten wymóg prawny bo wcześniej wielu radnych "nie rozumiało" że bycie we władzach jakiegoś stowarzyszenia i równocześnie uczestniczenie w gremiach które dzielą pieniądze podatnika na takie stowarzyszenia jest niewłaściwe. W pierwszych kadencjach Rady zwracanie uwagi radnym na taką niestosowność było przez nich źle przyjmowane! Teraz zgodnie z prawem muszą się jasno określić i słusznie!
~Zdzich 25-02-2011 1:20
Prawda jest taka, że pan Zbigniew wybrał mandat, bo wiążą się z tym inne pieniądze, aniżeli z prezesowaniem klubikowi, który nie ma żadnych pieniędzy.
~sowa 25-02-2011 8:45
Ma Pan racje do P."kazimierzp" Widac ta 20-letnia kadencje p.Ladzinskiego w Jeleniej Gorze. Czy mandat radnego nie koliduje z prezesostwem Dolnosl.Izby Rzemieslniczej.To sa kpiny!!!!!!
~znajomy 26-02-2011 13:50
ryby zlozyly zazalenie ze marzna,wiec teraz maja takie centralne za darmo. dlatego ta woda termalna wplywa do rzeki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group