Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 4875
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radny zrezygnował z funkcji prezesa klubu

Czwartek, 24 lutego 2011, 14:03
Aktualizacja: 16:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Radny zrezygnował z funkcji prezesa klubu
Radny Zbigniew Ładziński z kolegą klubowym Jerzym Pleskotem podczas ostatniej sesji rady miasta.
Fot. TEJO
Zbigniew Ładziński, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, był pracującym społecznie prezesem Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra od ośmiu lat. Musiał zrezygnować, bo nie może łączyć tego stanowiska z mandatem rajcy.

Zbigniew Ładziński jest radnym Rady Miasta w Jeleniej Górze od 20 lat. Dotychczas jednak przepisy nie zabraniały mu prowadzenia klubu sportowego dzieci i młodzieży, bowiem KKS trenował na mieniu prywatnym, a nie miejskim. Od tej kadencji zmieniła się natomiast interpretacja przepisów, w myśl których funkcja prezesa klubu sportowego kłóci się ze stanowiskiem radnego.

Zbigniew Ładziński: – Musiałem coś wybrać, a w związku z tym, że radnym jestem od 20 lat, tej funkcji odrzucić nie mogłem. Nie będę już prezesem klubu, ale w dalszym ciągu będę się angażował w jego rozwój i kibicował mu. Sport dzieci i młodzieży jest u mnie na pierwszym miejscu. Cieszę się, że na koniec doceniono moją pracę, jaką włożyłem przez te osiem lat. Do głównych sukcesów moich i zarządu klubu mogę zaliczyć przywrócenie do pięknego stanu dwóch sportowych boisk.

– Kilka lat temu nasi zawodnicy trenowali na zagospodarowanym przez nas boisku przy ul. Grunwaldzkiej. Później Agencja Mienia Wojskowego nam stadion odebrała, bo chciała go sprzedać. Jak wygląda teraz? Wszyscy wiedzą. Drugim z boisk jest nowo wybudowany obiekt przy Pałacu Paulinum, z szatniami i całym zapleczem.

– Jak podkreślałem to już wiele razy, ma ono służyć nie tylko naszym zawodnikom, ale wszystkim chętnym dzieciom i młodzieży z miasta. Wielu też z naszych zawodników znalazło się reprezentacjach pierwszoligowych. Dla mnie jest to największy sukces. Na balu podsumowującym rok naszego klubu ponad setka rodziców, wielu zawodników, działaczy i trenerów w piękny sposób podziękowało mi za moją pracę. Czułem się bardzo wzruszony. Ja również dziękuję wszystkim, którzy z nami współpracowali i nas wspierali, w tym sponsorom – mówi Zbigniew Ładziński.

Z początkiem marca zarząd KKS Jelenia Góra ma wybrać nowego prezesa klubu. Propozycja padła na Andrzeja Szustaka, byłego kuratora oświaty i szefa placówek edukacji. Obecnie klub szkoli około 200 zawodników w wieku 6 – 13 lat. Zbigniew Ładziński, prócz mandatu radnego, pełni funkcję prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, jest też od ponad 30 lat starszym jeleniogórskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group