Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 15630
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radny przeprasza za „macicę... do kibla”

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 6:24
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2018, 14:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radny przeprasza za „macicę... do kibla”
Fot. Przemek Kaczałko
Rafał Szymański – jeleniogórski radny, który jest przewodniczącym Komisji Kultury Rady Miejskiej – robi „karierę” w ogólnopolskich mediach po oburzających słowach, jakie skierował do jednej z internautek. Przekręcając jej nazwisko zasugerował, że powinna „wyciąć sobie macicę i wrzucić do kibla”, bo „chyba się Pani nie przyda”.

Radny Prawa i Sprawiedliwości udostępniając post jednego z użytkowników Facebook'a rozpoczął dyskusję z internautami na temat aborcji w przypadku gwałtu. Jedna z osób udzielających się w komentarzach w dosadnych słowach stwierdziła, że nie ingeruje co radny robi ze swoim przyrodzeniem, a ona ma prawo robić co chce ze swoją macicą. Szymański w odpowiedzi sprowadził dyskusję do poziomu rynsztoku stwierdzając po chamskim przekręceniu nazwiska rozmówczyni, że „macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda”.

Wieczorem (4.04) jeleniogórski radny skasował kontrowersyjny post z komentarzami i wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie:
Chciałem przeprosić panią Angelinę (nazwisko do wiadomości redakcji) i wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte moim zbyt ostrym wpisem w facebookowej dyskusji na temat aborcji. Choć nadal stoję na stanowisku, że życie dziecka w łonie matki jest najwyższą wartością i należy je bezwzględnie chronić, nie tłumaczy to mojej emocjonalnej wypowiedzi. Publiczna debata o prawach kobiet i prawie do życia istoty ludzkiej, jaką jest poczęte dziecko, powinna toczyć się na poziomie odpowiadającym wadze tego zagadnienia.

Poziom dyskusji był godny potępienia, ale trzeba też przyznać, że wśród polityków przeprosiny to rzadkość. Miejmy nadzieję, że radny dostał nauczkę i zastanowi się kilka razy, zanim po raz kolejny opublikuje tego typu skandaliczne określenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (108)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
377
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group