Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7057
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Radni zwalniają z opłat

Piątek, 28 maja 2021, 8:01
Autor: WAC
Powiat: Radni zwalniają z opłat
Fot. Starostwo Powiatowe
Wczoraj (27.05) w trybie zdalnym odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Karkonoskiego. Wśród kilku uchwał podjętych w trakcie obrad najważniejsza dotyczyła zwolnienia mieszkańców miejscowości Stara Kamienica z obowiązku uiszczania opłat związanych ze zmianami administracyjnymi.
Jakiś czas temu w Starej Kamienicy zostało wprowadzone nazewnictwo ulic - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - W związku z tym Wójt Gminy wystąpił do nas z wnioskiem o zwolnienie mieszkańców tej miejscowości z opłat związanych z wymianą praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów czyli dokumentów wydawanych przez Starostwo Powiatowe. Gdyby wszyscy uprawnieni mieszkańcy Starej Kamienicy złożyli wnioski o wymianę tych dokumentów, koszt jaki poniósłby Powiat z racji podęcia tej uchwały wyniósłby 40 tysięcy złotych.

Owocem wczorajszej sesji było też przyjęcie uchwały o zawarciu umowy o partnerstwie pomiędzy Powiatem Karkonoskim, a Miastem Hradec Kralove w Czechach. Daje ona zielone światło obu samorządom do pisania wspólnych projektów dotyczących zadań drogowych. Obecnie trwa ustalanie listy takich zadań zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej, które mogłyby być realizowane dzięki partnerstwu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
5
36%
Hahaha
5
36%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group