Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9698
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni w wakacyjnych nastrojach

Środa, 9 września 2015, 13:39
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2015, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni w wakacyjnych nastrojach
Fot. Przemek Kaczałko
Bez zbędnych emocji potoczyła się wczorajsza (8.09) sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Brak kontrowersyjnych tematów w porządku obrad sprawił, że radni większość projektów uchwalili jednogłośnie. Dyskusję wywołał jedynie temat emisji obligacji komunalnych, które mają posłużyć spłacie kredytu.

Po ponad dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy radni niemal w komplecie zasiedli w sali nr 15 jeleniogórskiego Ratusza, zabrakło jedynie dwóch przedstawicieli klubu SLD: Wojciecha Chadżego i Zbigniewa Ładzińskiego.

Tylko jeden temat wczorajszej sesji wywołał żywą dyskusję, bowiem radni Prawa i Sprawiedliwości (Krzysztof Mróz, Rafał Szymański i Ireneusz Łojek) zanim oddali głos chcieli, aby ich wątpliwości rozwiała skarbniczka miasta. Pytania dotyczyły przeznaczenia kwoty 6 milionów złotych, które miasto miałoby uzyskać dzięki emisji obligacji oraz całkowitym kosztom zobowiązania. Janina Nadolska poinformowała, że odsetki do 2025 roku wyniosą z tego tytułu przeszło 1,6 mln zł., ale te 6 milionów potrzebne jest na spłatę zadłużenia, co już wcześniej zapisano w budżecie na 2015 r. przy akceptacji radnych. W efekcie sześciu radnych PiS-u wstrzymało się od głosu, a pozostali przyjęli uchwałę.

W pozostałych punktach radni zmieniali m.in. kategorie niektórych dróg na terenie miasta, przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia na obszarze miasta Jeleniej Góry odrębnych obwodów głosowania dla przeprowadzenia głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 października 2015r., a także składali interpelacje, wnioski i zapytania, o czym będziemy informować szczegółowo w kolejnych tekstach.

Następna sesja rady miejskiej zaplanowana jest na 29 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
594
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group