Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5827
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Radni Piechowic zmienili zdanie ws. stadionu

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 12:23
Autor: WAC
Piechowice: Radni Piechowic zmienili zdanie ws. stadionu
Fot. Użyczone/wizualizacja
Piechowiccy radni wyrazili zgodę na zarezerwowanie w tegorocznym budżecie miasta kwoty ponad 1,1 miliona złotych jako część wkładu własnego do modernizacji stadionu. Oznacza to, że w przypadku pozytywnej oceny projektu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie zielone światło do rozpoczęcia inwestycji.

Zmiany w budżecie miasta, dotyczące między innymi pieniędzy na rozpoczęcie przebudowy stadionu były przedmiotem obrad rady miasta dwa razy. Za pierwszym razem uchwała minimalną różnicą 8:7 nie została przyjęta. Druga próba zakończyła się po myśli magistratu. Tym razem siedmiu radnych było za, 3 osoby przeciw, a jeden radny wstrzymał się od głosu.

Trudno orzec, czy wpływ na zmianę zdania przez część radnych miała gorąca dyskusja i wiele głosów krytycznych wśród mieszkańców miasta (z których wielu jest miłośnikami futbolu), czy też ponowna analiza korzyści jakie może mieć miasto z wynajmu obiektu.

Projekt budowlany przewiduje kompleksowe zagospodarowanie powierzchni stadionu. W stosunku do pierwotnych planów magistrat ograniczył nieco zakres prac i teraz ich koszt wynosi 5 milionów złotych. Suma ta w połowie miałaby pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury sportowej – edycja 2018” oraz w połowie budżetu miasta. Magistrat chciałby rozłożyć inwestycję na 4 lata. W tym czasie miałyby powstać boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, nowe zaplecza sanitarno-szatniowe, trybuny oraz sieci wodociągowa i sanitarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group