Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2667
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Radni Piechowic za wejściem inwestora do KSWiK

Czwartek, 18 stycznia 2018, 12:21
Autor: WAC
Piechowice: Radni Piechowic za wejściem inwestora do KSWiK
Fot. WAC
Radni Piechowic na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się kilka dni temu wyrazili pozytywną opinię na temat podpisania listu intencyjnego w sprawie przystąpienia do spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. nowego inwestora branżowego.

Temat powiększenia liczącego około 150 milionów złotych kapitału zakładowego KSWiK powstał kilka miesięcy temu. Dołączeniem do grona jego udziałowców jest firma z branży wodociągowej Gelsenwasser, będąca udziałowcem mniejszościowym tego typu spółki w Głogowie.
Przypomnijmy, że właścicielami KSWiK - u jest (w kolejności posiadanych udziałów) pięć gmin i miast: Mysłakowice, Szklarska Poręba, Podgórzyn, Piechowice i Kowary oraz Związek Gmin Karkonoskich. Ewentualne wejście do tego grona firmy zewnętrznej, z jej kapitałem byłoby korzystne dla spółki, gdyż uzyskałaby ona środki na inwestycje: między innymi w oczyszczalniach ścieków w Mysłakowicach i w Szklarskiej Porębie oraz w sieci kanalizacyjnej w Piechowicach.

- List intencyjny, na podpisanie którego zgodę swojej Rady Miasta uzyskał burmistrz Piechowic do niczego jeszcze nie zobowiązuje – mówi prezes KSWiK Jerzy Grygorcewicz. Jest jakby przepustką do dalszych rozmów. Teraz zgodnie z wolą zgromadzenia wspólników spółki tym tematem zajmą się rady gmin i miast pozostałych udziałowców KSWiK - u. Na zajęcie stanowiska mają czas do końca lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group