Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6689
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni KO za podwyżkami

Sobota, 6 lipca 2019, 12:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2019, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni KO za podwyżkami
Fot. Przemek Kaczałko
Sprawa podwyżek cen za odbiór śmieci wywołała oburzenie wśród mieszkańców, jednak radni Koalicji Obywatelskiej (Grażyna Pawlukiewicz–Rehlis, Józef Szlachta, Danuta Wójcik i Anna Bałkowska), przy wsparciu Piotra Paczóskiego – pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, który zakłada m.in. wzrost cen za odpady segregowane z 15 do 27 zł, a zmieszane z 25 do 54 zł. Ostateczną decyzję radni podejmą 10 lipca br. na sesji.
Biorąc pod uwagę rozbieżność w liczbie mieszkańców, to około 20 procent - to też może mieć odzwierciedlenie w wysokości opłaty - przyznał przed posiedzeniem Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK.

Podczas obrad przedstawiciele Urzędu Miasta zwracali uwagę, że różnica w liczbie mieszkańców ma wiele przyczyn, a najważniejsza jest ta dotycząca zamieszkałych, a nie zameldowanych i stąd m.in. może być różnica w danych z Urzędu Statystycznego i deklaracji śmieciowych. Ponadto podnoszono wiele innych przyczyn podwyżki cen, które znalazły się w uzasadnieniu do projektu uchwały (treść w naszym poprzednim artykule oraz w BIP-ie Jeleniej Góry).

Zapytaliśmy też o ewentualne członkostwo Jeleniej Góry w Związku Gmin Karkonoskich, co pozwoliłoby na obniżenie niektórych kosztów.

Są prowadzone takie rozmowy z prezesem ZGK i KCGO. Zadałem pytanie jaka byłaby stawka dla wszystkich - mówił W. Stasiak, który póki co konkretnej odpowiedzi nie otrzymał.

Wczorajsze posiedzenie miało być wspólne dla Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Komisji Finansów i Budżetu, jednak gdy salę obrad opuściła w trakcie Gabriela Zawiła, nie było kworum w pierwszej z wymienionych komisji, więc głosowała tylko KFiB.

Podwyżki nie było od 2014 roku, a nawet cena spadła z 18 na 15 zł. Liczę się z tym, że koszty wzrosły, natomiast czy muszą wzrosnąć do 27 zł - musimy porozmawiać - stwierdził Józef Szlachta, radny klubu Koalicji Obywatelskiej, który w głosowaniu opowiedział się za pozytywną opinią dla projektu uchwały o podwyżkach cen.

Ostateczna decyzja zapadnie 10 lipca br. na sesji Rady Miejskiej - początek godz. 9:00 (sala nr 13 Urzędu Miasta przy ul. Sudeckiej). Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

8
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
42
33%
Złości
73
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group