Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7040
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni KO przeciw kupcom?

Niedziela, 3 listopada 2019, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2019, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni KO przeciw kupcom?
Fot. Przemek Kaczałko
Do ciekawej sytuacji doszło podczas XIII sesji Rady Miasta Jeleniej Góry, gdzie radni pochylili się nad projektem zmian w opłatach targowych. Radny Hubert Papaj zaproponował niższe stawki dla kupców, jednak większość (głównie Koalicja Obywatelska) była temu przeciwna.

Radny opozycyjny zaproponował obniżkę z 50 groszy (proponowanych przez prezydenta) do 10 gr za metr przy tzw. "wystawkach". Jak wyliczał H. Papaj, mali przedsiębiorcy zaoszczędziliby dzięki temu ok. 1 tysiąc złotych rocznie, jednak nie spotkało się to z poparciem radnych przychylnych prezydentowi.

Przeciwko poprawce Huberta Papaja głosowali radni Koalicji Obywatelskiej, w tym rajcy z Zabobrza (gdzie funkcjonuje największe targowisko) na czele z Danutą Wójcik, Elżbietą Wojtyną, Józefem Szlachtą, a także Rafał Szymański, który do Rady dostał się z list PiS, a ostatni wieczór wyborczy spędził w sztabie KO. Poza wyżej wymienionymi przeciwko głosowali również: Anna Bałkowska, Justyn Bilski, Wojciech Chadży, Waldemar Dudek, Bożena Wachowicz-Makieła i Gabriela Zawiła (wszyscy KO).

Za poprawką na rzecz kupców głosowali radni klubu "Zadbajmy o miasto" oraz PiS: Zbigniew Ładziński, Mirosław Dębski, Mariusz Gierus, Anna Korneć-Bartkiewicz, Piotr Miedziński, Paweł Piotrowicz, Józef Rypiński, Jarosław Tarnowski i jej inicjator - Hubert Papaj. Od głosu wstrzymał się Piotr Paczóski, a nieobecne na sesji były: Beata Wójtowicz i Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis. Z kolei Aneta Kolendo nie wzięła udziału w głosowaniu.

Po odrzuceniu poprawki, radni głosowali nad całym projektem dotyczącym zmian w opłatach targowych - 12 było "za" (radni KO plus Szymański, Paczóski i Ładziński), 2 "przeciw" (Piotrowicz i Dębski z PiS), 6 "wstrzymało się" (pozostali z PiS oraz Papaj i Miedziński), 1 głos nieoddany (ponownie przez Anetę Kolendo).

Pełna treść projektu dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
7%
Nudzi
5
5%
Smuci
14
15%
Złości
51
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group