Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12296
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Radni dyskutowali o podwyżkach w Starostwie

Czwartek, 1 marca 2018, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 3 marca 2018, 6:20
Autor: WAC
Powiat: Radni dyskutowali o podwyżkach w Starostwie
Fot. WAC
Dwie uchwały podjęli radni podczas kolejnej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która odbyła się 28 lutego. Najwięcej czasu jednak poświęcono kwestii podwyżek dla pracowników Starostwa Powiatowego.

Z powodu remontu, który trwa w budynku Starostwa przy ul. Kochanowskiego sesja odbyła się w pobliskim gmachu należącym do Uniwersytetu Ekonomicznego. W pierwszej części obrad radni przyjęli dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła powierzenia Powiatowi Lubańskiemu realizacji zadania polegającego na prowadzeniu powiatowego ośrodka wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz ofiar przemocy. - Według prawa jesteśmy zobowiązani do zapewnienia naszym mieszkańcom pomocy w tym zakresie – mówi starosta Anna Konieczyńska. - Z przyczyn oszczędnościowych pięć powiatów, w tym nasz postanowiło realizować to zadanie w oparciu o Dom dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, dzieląc się jednocześnie kosztami utrzymania placówki - wyjaśnia. Dla powiatu jeleniogórskiego oznacza to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych miesięcznie.

Druga z uchwał przyjętych podczas sesji dotyczyła ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych jednostek oświatowych oraz trybu ich pobierania i wykorzystania.

Najwięcej emocji w trakcie obrad wywołała poruszona w trakcie tzw. spraw różnych kwestia podwyżek pensji dla pracowników Starostwa Powiatowego. - Zatrudnieni w Starostwie pytają mnie o ten temat, a ja nie wiem co mam na dobrą sprawę im odpowiedzieć – mówiła wywołując temat przewodnicząca komisji rewizyjnej rady Wiesława Bąk.

Przypomnijmy. Podczas grudniowej sesji budżetowej grupa radnych opozycyjnych wobec Starosty Jeleniogórskiej (w której kompetencjach jest polityka kadrowa) zdecydowała o przesunięciu 450 tysięcy złotych przewidzianych w planie wydatków i dochodów starostwa na 2018 rok na remonty dróg, na wzrost pensji dla urzędników starostwa. Jak argumentowali, „zamrażając” te środki chcieli uniknąć sytuacji, że większość tych pieniędzy trafi do kadry kierowniczej poszczególnych wydziałów, nie zaś do zwykłych pracowników.

– Dobrze, że ten problem został poruszony, gdyż przy aktualnym poziomie pensji grozi nam, że część pracowników odejdzie – mówi A. Konieczyńska. Bez odblokowania środków na podwyżki niemożliwe są jakiekolwiek podwyżki płac. - W imieniu rady deklaruję, że gdy od zarządu otrzymamy informację o wysokości wynagrodzeń na poszczególnych szczeblach i stanowiskach w starostwie i o potrzebach w tym zakresie, to wrócimy do tego tematu – odpowiadał przewodniczący Rady Eugeniusz Kleśta .

Przedmiotem zainteresowania radnych było też rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kowarach. Jak poinformował dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego Sylwester Urbański spośród trzech osób, które starały się o to stanowisko komisja najwyżej oceniła kandydaturę byłej dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy Julity Odelgi. Radni pytali czy komisja dokonując wyboru miała świadomość zarzutów jakie stały się powodem jej zwolnienia ze stanowiska. - Oczywiście wiedzieliśmy o tej sytuacji, choćby z mediów, jednak nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji o kłopotach prawnych kandydatki – tłumaczył S. Urbański.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
986
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group