Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5852
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Radioaktywne substancje w Karpnikach?

Środa, 4 lutego 2015, 8:53
Aktualizacja: 8:56
Autor: Mea
Region: Radioaktywne substancje w Karpnikach?
Fot. Czytelniczka
– Przy ul. Leśnej w Karpnikach ktoś przechowuje materiały radioaktywne i łatwopalne – napisała do Redakcji Czytelniczka zaniepokojona informacją zawieszoną na płocie, z której wynikało, że jest to strefa zagrożenia wybuchem i w której przechowywane są materiały radioaktywne. – Właściciel terenu niepotrzebnie zawiesił takie informacje – wyjaśnia Andrzej Marczak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Czytelniczka była zaniepokojona, że przy ul. Leśnej we wsi Karpniki ktoś zawiesił informacje na bramie wjazdowej: „strefa zagrożenia wybuchem” oraz „uwaga materiały radioaktywne”. Na bramie była też informacja, że jest to teren prywatny.

- Przedstawiciel Gminy Mysłakowice sprawdził to zgłoszenie i okazało się, że faktycznie takie tabliczki wisiały na bramie. Został wezwany właściciel posesji oraz policja, by wykluczyć obecność materiałów radioaktywnych i wybuchowych. Właściciel twierdził, że nie posiada takich substancji. Funkcjonariusze sprawdzili teren i znaleźli jedynie butlę z gazem. Nakazano właścicielowi zdjęcie tabliczek informujących o zagrożeniu, co też uczynił – poinformował Andrzej Marczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group