Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5360
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Radar” podsumował swoją działalność

Piątek, 5 lutego 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Radar” podsumował swoją działalność
Fot. Angela
Zimowy piknik na Polanie Jakuszyckiej, piknik militarny, uroczystość Dnia Wojska Polskiego, wycieczki do Świdnicy i Krzyżowej, zawody strzeleckie o Puchar Generała – to tylko kilka z zadań zrealizowanych przez jeleniogórskie stowarzyszenie „Radar”.

Otwarcia zebrania i referat podsumowujący ubiegłoroczną działalność Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar” wygłosił prezes stowarzyszenia, Janusz Górecki. Po hymnie radiotechników, chwilą ciszy uczczono pamięć kolegów, którzy w 2009 roku odeszli na wieczną wartę: Wiesława Seligi, Wacława Kozłowskiego i Bogdana Grabowskiego. – Nie ma już ich wśród nas, ale pamięć o nich na zawsze pozostanie w naszych sercach – mówił prezes stowarzyszenia „Radar”.

Do stowarzyszenia przyjęto też sześciu nowych członków i uhonorowano dyplomami tych, których w tym roku będą obchodzili okrągłe rocznice urodzin. Przedstawiono również zadania na najbliższy rok. Wśród nich znalazły się m.in.: inauguracja obchodów 60-lecia wojsk radiotechnicznych, organizacja radosnego militarnego pikniku w maju, obchody dnia święta Wojska Polskiego, wrześniowe zawody strzeleckie czy grudniowe spotkanie opłatkowe.

Nie zabrakło też podziękowań za wzorową pracę, aktywność i zaangażowanie. Szczególne słowa podziękowań padły pod adresem Janusza Góreckiego, Janusza Kosińskiego, Marka Gołębiowskiego i Zenona Bluzaka. Stowarzyszenie pozostało jedynym namacalnym śladem po kilkudziesięcioletniej obecności w mieście jednostki wojskowej oraz tradycji szkolenia wojsk radiotechnicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group