Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6866
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Rada seniorów działa

Niedziela, 25 listopada 2018, 6:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:17
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Rada seniorów działa
Fot. użyczone
Z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów Janowic Wielkich, na terenie tej miejscowości zostało ustawionych kilka ławek, z których korzystają nie tylko osoby starsze.

Ustawienie ławek na ulicach Janowic Wielkich jest jednym z pierwszych efektów działania powołanej Gminnej Rady Seniorów.

- Do tej pory na terenie Janowic Wielkich bardzo brakowało ławek, na których można przysiąść w drodze do lekarza lub sklepu – mówi przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Kazimierz Angielski. - Znajdowały się one jedynie w okolicach dworca kolejowego. Dlatego po sygnałach od osób starszych wystąpiliśmy do Urzędu Gminy z prośbą o zainstalowane kilku ławek. Stanęły one przy najdłuższej ulicy 1 Maja, przy drodze na cmentarz i do Miedzianki.

Montaż ławek to nie jedyny pomysł radnych – seniorów.

- Mamy wiele inicjatyw, które chcemy wdrożyć, aby aktywizować i integrować naszych seniorów - mówi K. Angielski. - Już teraz w świetlicy wiejskiej organizujemy wspólne urodziny. Regularnie też spotykamy się. Nasi seniorzy bardzo chętnie uczestniczą również w prowadzonych w świetlicy kursach komputerowych

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group