Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4736
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rada na razie odchudzona

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. RM Jelenia Góra
Dorota Dobek nie jest już radną.

Mandat D. Dobek wygasł w środę wraz z ukazaniem się obwieszczenia wojewody dolnośląskiego w tej sprawie. To pokłosie protestu wyborczego złożonego przez klub Lewica i Demokraci. Klub zgłosił, że w jednym z okręgów nieprawidłowo policzono głosy. Rację przyznał mu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Dorota Dobek nie będzie miała prawa głosu już podczas najbliższej sesji rady, która odbędzie się we wtorek.
– Mimo wszystko zamierzam ją zaprosić na sesję – mówi Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej. – Chcę jej podziękować za dotychczasową pracę. To przecież nie jest wina pani Dobek, że wygaszono jej mandat.

Dorota Dobek reprezentowała komitet wyborczy Nasz Dom. Jej miejsce w radzie zajmie Grażyna Malczuk z LiD. Do tego jednak długa droga, gdyż całą procedurę liczenia głosów trzeba będzie przeprowadzić od nowa. Zrobi to obwodowa komisja wyborcza, która przekaże wyniki miejskiej, ta z kolei prześle je do Państwowej Komisji Wyborczej. Pierwsze dwie komisje spotkają się w niedzielę 22 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Klaudek 12-04-2007 18:51
Gratuluję kultury osobistej, taktu, umiaru.Szkoda,że zastąpi Panią lokalny polityk.p.Grażyna Malczuk.Pani ma wizję,opartą na udziale mieszkańców w zarządzaniu własnymi sprawami.Następca-myśli i działa partyjnie.A tego powinniśmy w samorządzie wystrzegać się.Proszę stanąć do następnych wyborów.
~Adam Kabanienko z Zabobrza. 12-04-2007 20:44
Hmm Klaudek Zygmunt Korzeniewski kieruje obelgi do pracodawcy Grażyny Malczuk z Kolegium Karkonoskiego? Oj panie Zygmuncie nie ładnie, nie ładnie. A pan jesteś nie partyjny? pierw PD, poźniej PO. A pana Kamińskiego Miłosza ze Wspólnego Miasta się nie chciało wywalić? a skąd wiem o ksywie? kiedyś pan miał gg i pseudo KLAUDEK!!
~domi 12-04-2007 20:49
Popieram "Klaudka" i dodam ze jedynie co potrafi robic Pani GM to udzielac bzdurnych wywiadów w lokalnej telewizji- a i to nie wychodzi jej najlepiej, poniewaz cały czas opowiada o tym jaka to jest wspaniała......
~do Klaudka 12-04-2007 21:30
Z pewnościa będzie dla Ciebie konkurencją w następnych wyborach!
~KW PZPR 12-04-2007 22:34
Panie Klaudek,były etatowy pracowniku KW PZPR, najlepiej pan wie jak się myśli i działa partyjnie.
~zabobrzanin 12-04-2007 22:39
Do licha czy my głosujemy na ludzi czy na partię?? P.Dobek uzyskała wiecej głosów niż P.Malczuk, to ją wybrali mieszkancy Zabobrza!! Prosze startowac w nastepnych wyborach- znowu na Panią zagłosuję!!
~MJ23 12-04-2007 22:54
A ja Bardzo lubie Panią Dorotę Dobek. Znam ja dosyc dobrze z prywatnego zycia i wiem,zę jest to pożądna kobieta, mając głowę na karku. Co najważniejsze nie jest to osoba,ktora bedąc w radzie liczy na jakieś wielkie pieniądze, czy tak,jak wiekszośc aby wyrwać jak najwiecej i uzyskac kozysci, -nie tylko materialne... Pani Dorota jest naprawde solidnym czlowiekiem z wielka checią bedę na nią glosowal i wspieral ją w dązeniach.
~JanorW 13-04-2007 0:24
Smutne to, że znowu partia (czyt. SLD), zaczyna dominować. Albo są oni wyjatkowo cwani, albo wcześniej, wyszkolili ich tak dobrze, że teraz wiedzą, jak manewrować różnymi sprawami. Chyba jednak to drugie. Miałem kiedyś kuzynkę (dziś nie przyznaje się, że była fanatyczką PZPR, wyjechała do USA, na Zieloną Kartę), która bywała w latach 80-tych, na kursach organizowanych przez Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą i muszę przyznać, (na podstawie jej opowiadań), że szkolenia były na wysokim poziomie. Jest pewne, że nasi LEWICOWI, działacze z Jeleniej Góry, też bywali na takich kursach, więc dobrze wiedzą, jak się ustawić, by osiągnąć zaplanowany efekt. Oni wiedzą, jak wzajemnie sie wspierać i pomagać sobie. Pani G.M., zapewne należy też do nich. Jest to cwana istota, tupeciara, choć niewiele, oprócz tego, wiąże się z jej wiedzą mertoryczną. Cóż, bierzmy z nich przykład, tacy zwyciężają. Porównajmy również, tych nieuków z Samoobrony. Inteligencja na poziomie 70 - 80, wykształcenie, co najwyżej średnie (bez matury), lecz stołki: v-ce premierów, prezesów, dyrektorów, no i posłów. Panie i Panowie, uczmy się nie tylko na uniwersytetach i innych wyższych uczelniach, lecz również korzystajmy z wiedzy, przekazywanej nam, na UNIWERSYTECIE ŻYCIA. Pozdrawiam
~Klaudek 13-04-2007 7:49
Do wszystkich adwersarzy:właśnie dlatego,że wiem co to znaczy działać partyjnie,że znam swoją przeszłość: nie akceptowałem i nie będę akceptował partyjności w samorządzie. Panią Malczuk cenię jako człowieka,nawet podziwiam niektóre jej działania.Co nie znaczy,że w smorządzie SLD pozwoli jej na zerwanie ze starymi przyzwyczajeniam i praktykami. I na marginesie: można być aktywnym członkiem partii nie ubiegając się o funkcje publiczne.Ja taką osobą jestem.Nie zamierzałem i nie zamierzam nigdy i nigdzie kandydować.Tak więc nie będę nikogo w Jeleniej Górze konkurentem DoPana Adama;jak mógłbym chcieć wywalić Miłosza ze Wspólnego Miasta:na jakiej podstawie,dlaczego?Nawet nie jestem członkiem tego Stowarzyszenia.A ponadto Miłosz jest moim współpracownikiem,bardzo cenionym i doskonałym specjalistą. Szanowni Państwo-pozdrawiam i życzę mniej zajadłości w sądach i ocenach innych.
~socjolog 13-04-2007 8:36
Na nic zdadzą się wasze treny po pani Dobek. Dr Dobek była przypadkową radną. Liczyła się kasa i pierwsze miejsce na liście. Czy ktoś z was zna jej dokonania społeczne? Nie chwalę pani Malczuk, ale ta nie ukrywa, że robi karierę polityczną i ma swój wierny nie wąski elektorat. Wylewanie teraz krokodyklich łez i zapraszanie specjalne p. Dobek na sesję przez przewodniczącego Rady świadczy o nieznajomości prawa przez pana Papaja i dualistycznym poczuciu mo...lności. Mam nadzieję, że na tej samej sesji przeprosi panią Malczuk...
~bed bojs 13-04-2007 9:35
Klaudek, z pracy chciales go wywalic jeszcze w kampanii... Pamiec, tak krotka, na takim stanowisku??
~Klaudek 13-04-2007 10:16
do bed bojsa:kończę już w tym temacie dyskusję,muszę jednak Szanowny Panie odpowiedzieć na nieprawdę:proszę spytać Miłosza i nic więcej.Ja go ściągnąłem do pracy i miąłbym go zwolnić.To chyba jakiś żart.
~kazimierzp 13-04-2007 11:39
Nie byłoby tego typu dywagacji i wzajemnego obrzucania się najczęściej nietrafionymi zarzutami gdyby wybory były większościowe, a nie proporcjonalne. To znaczy głosowalibyśmy na kandydata a nie na listę partyjną, stowarzyszenia czy innej grupy interesów. Wtedy nie byłoby sytuacji w której osoby mające wiecej głosów nie dostają się tylko dlatego, że jego lista dostała mniej procent głosów. Wielu też dzisiejszych radnych nie dostałoby aż tylu głosów gdyby startowali jako oni a nie jako kandydat PiS, PO, czy SLD. Ba wielu nie przekroczyłoby nawet kilkunastu głosów bo byli przed wyborami zupełnie nie znani. Przy głosowaniu na listy to sytuacja w kraju przenosi się na samorządy lokalne, a nie o to chyba przy idei samorządności chodzi!!!
~Pacjent 13-04-2007 13:18
Pani Dobek w Radzie jest tak samo potrzebna jak p. Czerkasow ani Ona ani On nic nie wnoszą i nic nie wniosą do prac Rady. Dobrzeby było aby i na Czerkasowa znależć haka.
~jow 13-04-2007 14:27
To zmierzch kariery Zofii Czernow. W tej kadencji została sama, w następnej przepadnie z kretesem i ona, chyba, że na przekór słowom jej kolegi kazimierzap, wystartuje z jekiejś listy partyjnej...
~do socjolog 13-04-2007 22:21
Zastanawia mnie Pana/Pani wypowiedź- z jakiego powodu Pan Papaj mialby przpraszać Pania Malczuk?? Gdyż w swojej wypowiedzi, moim zdaniem, absolutnie jej nie obraził!! Może jest Pan/Pani bardziej stronniczą osobą, niż świadczy o Panu/Pani "ksywka"- może wie Pan/ Pani wiecej niż ludzie niewtajemniczeni!?-Czyzby nikt nie chciał pani Malczuk w Radzie?!
~Dama 13-04-2007 23:08
Pani Dobek jeśli poczuła powołanie jako lekarz kilkadziesiąt lat temu..powinna służyć przede wszystkim kobietą jako specjalista-lekarz.Kiedyś był to lekarz z powołania...dziś jej diagnozy i opinie dotyczące rozpoznawania chorób pozostawiają wiele do życzenia.To opinia krążąca wśród środowiska medycznego jak i pacjentek.
~socjolog 14-04-2007 8:22
Ze zwykłej kurtuazji ma przeprosić, za komisję obwodową z Kacperka, za utracone diety... A za co ma dziękować pani Dobek? Za kilka kaw... Ps. Jakby nikt nie chcial pani Malczuk, to by sie nie dostala + tu sa glosy tylko aktywnych...
~ziom 14-04-2007 21:08
może panią Malczuk wybrać na prezydenta do Oświaty bo to co sie teraz z Jeleniogorską Oświatą wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie ta Pani która pełni obowiązki to strach nie miła nie uprzejmna a na dodatek tak zarozumiała że szok a towarzyszące specjalistki to najwyższa pora wysłać do urzędu pracy kiedy w końcu będzie tam ktoś kto się na Oświacie zna ktoś kto będzie autorytetem BOZE spraw
~pacjentka/do Dama 16-04-2007 22:53
Nie wiem skąd ma Pani wiadomości, że krąży taka opinia wsród lekarzy o dr.Dobek, ja osobiście zawdzieczam jej zdrowie, a może nawet życie swojej córeczki, gdyż moja ciąża była źle zdjagnozowana przez poprzedniego lekarza..."Pani Damo" proszę zastanowic się dlaczego do dr.Dobek tak ciężko się dostac, mimo, że ona przyjmuje do póżnych godzin nocnych...Odpowiedż jest chyba prosta-bo ma tyle pacjentek, których uznamiem się cieszy. pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group