Zalogowanych: 17

Puchar Polski: Raciborowice grają dalej

Poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 11:28
Aktualizacja: 11:30
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu DZPN Jelenia Góra Lechia Piechowice podejmowała GKS Cement Raciborowice. Goście bez słynnego Dawida Janczyka, ale i tak z silnym składem - pokonali gospodarzy 3:1.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć to goście na początku meczu ustawili sobie grę. W 3. minucie pierwszy atak raciborowiczan zakończył się golem Radosława Pawlusińskiego, który strzałem w długi róg pokonał Kamila Kosińskiego. Im bliżej końca pierwszej części gry, tym groźniej atakowali gospodarze, jednak na posterunku był Podskarbi. Po zmianie stron (w 52. minucie) jedna z kontr zakończyła się sytuacją sam na sam, którą wykorzystał Mateusz Czerwiński. W 62. minucie były zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra i Kwisy Świeradów Zdrój w podobnej sytuacji podwyższył na 0:3. Miejscowi nie rezygnowali i w 88. minucie zdobyli honorowego gola, którego autorem był Artam Soltyk. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 i to GKS Cement Raciborowice wywalczył awans do II rundy okręgowego Pucharu Polski.

Lechia Piechowice – GKS Cement Raciborowice 1:3 (0:1)

Lechia: Kosiński – Głodek (85’ S. Najczuk), Hachani (57’ Myjak), Jagielski (86’ Kubacki), Jagodziński, Kilimnik (62’ Morański), Maćkowiak, Maksymiec (70’ Misiura), J. Najczuk (57’ Mackiewicz), Soltyk.

GKS: Podskarbi – Bidukha, Czerwiński, Marcilio, Lebid, Najdek, Nikodem, Pawlusiński, Pietrzak, Puchalski, Rajczakowski (87’ Dziuba).
Sędziowali: Adam Trudziński oraz Kamil Snacki i Ignacy Kręgielczyk.