Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5831
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rachunek za gaszenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 19:14
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Spółka Wodnik domaga się zapłaty za zużytą przez straż pożarną wodę.

Strażacy używają do pożarów wodę z naszej sieci. Jeśli nie obciążymy za jej pobór nikogo, będziemy musieli wykazać ją w bilansie po stronie strat – tłumaczy prezes Wodnika Stanisław Dziedzic. – W konsekwencji za tę wodę musieliby płacić mieszkańcy.

Możliwość wystawienia rachunku za wodę do gaszenia pożarów pojawiła się wraz z wejściem w życie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę na początku 2002 roku. Do tej pory był to jednak przepis tylko na papierze. Spółka Wodnik w ubiegłym roku upomniała się o swoje. Pierwotnie chciała obciążyć rachunkami straż pożarną, ale zabrania tego prawo. Po rozmowach ustalono, że zapłaci za nią miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Popierający PSP 11-01-2006 12:55
Ciekawe, czy pan Prezes spóki Wodnik zrozumiałby sens wyżej opisanej wypowiedzi np. podczas akcji gaśniczej swojego domu? Co by się stało gdyby panowie ze straży pożarnej przyjechali bez wody...? Żegnaj domku albo od następnego dnia woda dla PSP ze free... Przy okazji pozdrawiam wszystkich strażaków, róbcie to co robicie bez względu na coraz to dziwniejsze pomysły pewnych osób...
~zbulwersowana 11-01-2006 14:43
Proste rozwiazanie.....NIE GASIC!!! A znalezc takiego co prezesa dom podpali razem z jego samochodem i spolka ...........Brrrrrrrrrrrrr Co za jelop ten pretes.... :( Od ludzi co nie placa nie sciaga, a zato ze ktos komus dobytek ratuje to chce kase.Znam wiele osob nie placacych za wode,a jeden to juz szczegolnie bezczelny jest.Mieszka na wspolnym mieszkaniu i nie placi za wode od samego poczatku wprowadzenia takich oplat.Wody mu nie zakreca ,bo jego sasiedzi placa ,i kozystaja ze wspolnego kranu......Wolam o pomste do nieba....................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~niezadowolony 14-01-2006 19:06
Może "Ktoś " z Wodnika wyjaśni dlaczego w Jeleniej Górze jest taka droga woda . Dużo droższa niż w okolicznych gminach??? Może to Wasza niegospodarność? A może.....? Co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group