Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8900
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pytania o bezpieczeństwo

Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 7:20
Aktualizacja: Wtorek, 4 sierpnia 2009, 7:28
Autor: TEJO
Przez cały sierpień wśród turystów oraz mieszkańców będzie prowadzona przez policję ankieta dotycząca poczucia bezpieczeństwa w miejscowościach turystycznych naszego regionu. Całość posłuży do wypracowania takich metod działań, które spełnią oczekiwania ludzi.

Że z poczuciem bezpieczeństwa w miejscowościach turystycznych różnie bywa, pokazuje rzeczywistość. Pewnego lipcowego dnia trzech bandytów wracając z imprezy zaczepiło trzech przypadkowych turystów, który przyjechali do Karpacza na wypoczynek. Sprawcy najpierw wymachiwali kijem bejsbolowym, a następnie przewrócili ich na ziemię i pobili oraz okradli. Łupem bandytów padły dwa telefony komórkowe, zegarek i 100 zł.

Policja schwytała przestępców, którymi okazali się szukający dodatkowych wrażeń rozrabiacy.
Incydent nie należy do odosobnionych. Kurorty to nie tylko cel ludzi pragnących wypoczynku. Miejscowości turystyczne kuszą przestępców, złodziei samochodowych oraz oszustów. Wprawdzie ilość skradzionych samochodów znacznie spadła, ale lepiej nie zostawiać auta z otwartymi drzwiami, bo okazja kusi…

O przeprowadzeniu bezpiecznej ankiety zdecydował komendant wojewódzki policji we Wrocławiu insp. Zbigniew Maciejewski. – Areną działań będą miejscowości podległe pod Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze – informuje kom. Bogumił Kotowski.

Respondenci otrzymają kwestionariusz anonimowej ankiety, która dostępna jest w trzech wersjach językowych – polskim, niemieckim i angielskim. Ankiety wypełnić będzie można m.in. w punktach informacji turystycznej oraz hotelach i pensjonatach Kotliny Jeleniogórskiej.

Policja dolnośląska wprowadza w życie nowe przedsięwzięcia służące zapobieganiu przestępczości. Jednocześnie działania policji ukierunkowane będą na potrzeby obywateli i problemy zarówno mieszkańców, jak i turystów. – Na podstawie analizy uzyskanych wyników będziemy planować nasze przedsięwzięcia, które mają bezpośredni wpływ na ograniczenie przestępczości i podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia pięknego i bezpiecznego regionu jeleniogórskiego – podkreśla kom. Kotowski. Oby był on bezpieczny nie tylko w policyjnych statystykach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group