Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7690
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pustostan z motoryzacyjną historią straszy

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Pustostan z motoryzacyjną historią straszy
Fot. RED
Niełatwo się domyśleć, że w zaniedbanym i zrujnowanym budynku przy ulicy 1 Maja istniał przed 1945 rokiem nowoczesny salon samochodowy. Przed około 20 laty urządzono tu sklep meblowy i zainwestowano w podjazd dla niepełnosprawnych. Aktualnie obiekt niszczeje nie służy nikomu.

Budynek wzniesiono w 1938 roku jako salon samochodowy o powierzchni 340 metrów kwadratowych a inwestorem była firma “A.&O. Radam”. - Przy oknie wystawowym znajdował się obrotowy podest dla auta eksponatu – przypomina Ivo Łaborewicz, kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego. Wnętrze było doświetlone przeszklonym sufitem.

Lata świetności obiekt ten ma już jednak dawno za sobą i mało kto zna jego historię. Na początku lat 90. XX wieku powstał tu sklep meblowy, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dołożył się do budowy podjazdu dla poruszających się na wózkach klientów, o czym do dziś informuje stosowna tabliczka. Placówkę jednak zamknięto, a całość niszczeje. Niekorzystny wizerunek pogłębia chodnik, a raczej to, co kiedyś nim było.

Postępująca degradacja części ulicy 1 Maja prowadzącej do dworca kolejowego świadczy o upadku tego zakątka miasta. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze nie tak dawno temu, kiedy ruch pociągów był większy, tętniło tu miejskie życie. Czy uda się dokonać “rewitalizacji”?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group