Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8006
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pustka po banku

Niedziela, 28 lutego 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pustka po banku
Fot. TEJO
Przyzwyczailiśmy się, że w lokalach handlowych przy śródmiejskim trakcie w Jeleniej Górze świetnie mają się banki. Jednak bywa, że i tym placówkom nie wiedzie się najlepiej.

Dowód: pustka w narożnym lokalu wystawnej kamienicy Naukego naprzeciwko Salonu Empik przy ulicy 1 Maja. Od kliku dni witryny zieją tam pustką, a miejsce czeka na kolejnego gospodarza. Ostatnim był jeden z banków, który – sądząc po wyprowadzce – interesu nie zrobił.

Miejsce to jest znane wielu jeleniogórzanom, którzy zajmowali się fotografowaniem. Od „zawsze” do 1991 roku działał tam sklep „Foto Optyka”. Kiedy kamienica została kupiona w 1911 roku przez niemieckiego przedsiębiorcę i rzeźnika Nauke, w tym miejscu prosperowała kawiarnia. Odpowiedzią na rozwój i popularność fotografowania było otwarcie tu w 1935 roku sklepiku ze sprzętem foto i materiałami. Do końca jego działalności zachował się dawny wystrój.

Nie wiadomo, co się z nim stało po remoncie zaniedbanej kamienicy. Faktem jest, że odnowiony i pozbawiony dawnej magii lokal, nie miał już szczęścia do stałych dzierżawców. Czego tam nie było? Sklep ze sprzętem AGD, punkt sprzedaży fajerwerków, optyk, a ostatnio – bank. Teraz jest pustka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1081
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group